Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Диверсанти Путіна вдерлися в Україну

Автор:

|

Квітень 17, 2014

|

Рубрика:

Диверсанти Путіна вдерлися в Україну

Інтервенти захоплюють українські міста. Це — Слов'янськ

Ситуація в Україні стала вже критичною.

Не завжди й маскуються
У суботу та неділю російські диверсанти за підтримки «п’ятої колони» Російської Федерації (РФ) в Україні окупували понад десяток адміністративних будівель у Донецькій і Луганській областях. Причому не завжди й називали себе так, як під час окупації Криму, — «народним ополченням». На відео, яке зняв очевидець захоплення депутат Одеської обласної ради Олексій Гончаренко, один із керівників штурму будівлі міського відділу міліції в Горлівці назвався підполковником російської армії, а також повідомив, що він — із Криму, і продемонстрував свій російський паспорт.
У Донецьку командир одного зі загонів бойовиків, котрі захопили будівлю обласної державної адміністрації, представився мешканцем міста Єфремова Тульської області Росії. А на запитання: «Що ви робите в Донецьку?» — відповів: «Допомагаю братньому народу відстоювати свої права».
Водночас, Андрій Парубій, секретар Ради національної безпеки й оборони України, повідомив: «Унаслідок дій українських спецслужб є затримані офіцери Федеральної служби безпеки та Головного розвідувального управління (ГРУ) РФ». А Арсен Аваков, виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ, конкретизувавши, що «апад бойовиків — із короткоствольними автоматами російського виробництва АК-100 — було відбито силами міліції та міськими дружинниками, констатував: «Влада України розглядає факти цього дня як прояв зовнішньої аґресії з боку РФ».

Ідентифіковано працівників ГРУ
Своєю чергою, Дмитро Тимчук, керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти «Інформаційний опір», заявив, що екстремістські акції в південно-східних реґіонах України ініціюються й управляються мережею координаторів ГРУ генерального штабу збройних сил (ЗС) Росії.
Експерт уточнив: «Ідентифіковано працівників російського ГРУ, котрі здійснювали сценарій захоплення органів влади та блокування українських військових частин у Криму у березні ц. р. Раніше групи цих співробітників ГРУ були вивезені з Криму в Ростов-на-Дону. Метою нинішніх акцій є захоплення якомога більшої кількості будівель місцевих органів влади й силових структур до 17 квітня, тобто до зустрічі в Женеві представників України, Європейського Союзу (ЄС), США та РФ із урегулювання кризи в Україні. За планом російської сторони, це дасть Росії змогу заявити про відсутність контролю за ситуацією в Україні з боку української влади, а також про її нелегітимність у очах значної частини населення».
Спільнота «Інформаційний опір» встановила також 12 квітня таке: «Сьогодні ввели в дію очевидний тактичний план зі захоплення влади в реґіонах південного сходу. За попередніми даними, захоплено відділ міліції в Красному Лимані, Красноармійську та Слов’янську. Якщо продовжаться такі ж захоплення, то в міліції не вистачить сил цьому протидіяти. Далі захоплення перекинуться на інші області. РФ урахувала помилки «Кримської спецоперації». Тепер ми навряд чи побачимо на вулицях бурятів у військовій формі. Зате чітко видно бійців спецпідрозділів, котрих було помічено в Криму».
Спільнота розповіла також: «У загарбників у Луганську — новітні автомати Калашникова (яких немає на озброєнні в Україні. — Ред.). Це зайвий раз підтверджує те, що ці загони «народного ополчення» фінансуються ззовні».
Цього ж дня Юрій Бутусов, редактор інтернет-видання «Цензор.нет», поінформував: «Щойно «Цензор.нет» зв’язався із чоловіком зі Слов’янська, котрий перебував на вулиці, біля міськвідділу міліції, і спілкувався з його співробітниками. Ось що він розказав: «Міськвідділ МВС у Слов’янську захопила армійська (російська. — Ред.) розвідгрупа чисельністю до 30 осіб, яка підійшла до міста після наземного марш-кидка — форма та взуття дуже брудні. Бійці діють як злагоджений військовий підрозділ, вони озброєні автоматами з підствольними гранатометами, яких немає на озброєнні в міліції, тобто їх вони не могли захопити, а привезли звідкись із собою».
Крім того журналіст Катерина Сергацкова повідомила в «Українській правді»: «У Слов’янську відділення міліції захопили, судячи з усього, хлопці з «кримської армії». Принаймні, на «Беркут» вони не схожі, і самі кажуть: «Ми — із Підмосков’я, але вже давно живемо в Криму».

Вторгнення відбулося
Адмірал Ігор Кабаненко, колишній перший заступник начальника Генерального штабу ЗС України, прямо заявив: «Вторгнення військ Росії на сході України відбулося. У Слов’янську та Красному Лимані (Донецька область) діють не сепаратисти, а військові розвідувально-диверсійні підрозділи. Сценарій вторгнення на сході:
1. Розвідувально-диверсійні групи захоплюють важливі об’єкти — створюють плацдарми вторгнення.
2. Плацдарми вторгнення розширюються за рахунок сил підтримки й сепаратистів.
3. Проводиться об’єднання кількох розширених плацдармів, активно працюють приховані механізми — підкуп впливових людей, шантаж, залякування тощо.
4. Оголошується та проводиться керований референдум (бюлетені вже заготовлені).
5. Оголошуються заздалегідь підготовлені результати референдуму та… вводяться війська для закріплення результату».
Реалізовуючи цей план, російські диверсанти й «п’ята колона» Москви на сході України захопили будівлі Луганського обласного управління Служби безпеки України (СБУ), Донецької обласної державної адміністрації, міських рад Єнакієвого, Краматорська, Макіївки, Слов’янська, Харкова та Харцизька. Тоді як негайна протидія російським диверсантам і «п’ятій колоні» Росії з боку українців зазнала невдачі.

Міліція тотально скуплена?
Того ж 12 квітня інформагенція УНН повідомила, що донецький загін міліції, який «прославився» своєю жорстокістю під час протистояння з протестувальниками на київському Майдані, відмовився вирушати до Слов’янська звільняти захоплені адмінбудівлі, після того як їхні автобуси зупинили на виїзді з Донецька мітиґгувальники, котрі переконали спецпризначенців повернутися до казарм.
Юрій Луценко, колишній міністр внутрішніх справ України, пояснив таке небажання донецьких міліціонерів, а частенько — ще й перехід на бік Росії, так: «Від 2010 року все керівництво обласних управлінь міліції та їхніх заступників узгоджував особисто старший син Януковича, котрий ставив їм завдання й доплачував грішми. У Донецькій, Харківській, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях він робив це аж до заступників начальників райвідділів. Тобто, усе керівництво реґіону було залежним від мафіозної межигірської групи. Воно отримувало й зараз отримує доплату в конвертах. Зараз така доплата збільшилася в кілька разів. Таким чином, можна констатувати, що міліція Донецької області тотально скуплена й служить виключно сім’ї Януковича».
Відтак, виконувачу обов’язків Президента України не залишалося нічого іншого, окрім як оголосити широкомасштабну антитерористичну операцію (АТО) зі залученням ЗС України. Однак під час спроби українських силовиків звільнити адмінбудівлі в Слов’янську по них відкрили вогонь, унаслідок чого загинув один офіцер СБУ й був поранений керівник антитерористичного центру СБУ. А міністр внутрішніх справ пояснив невдачу ще й тим, що диверсанти прикриваються живим щитом із мирного населення.

«Поетапно, відповідально та виважено»
Тільки після того, як увечері 14 квітня розгнівані відсутністю спротиву російським диверсантам майданівці прийшли під стіни Верховної Ради вимагати відставки Арсена Авакова й Олександра Турчинова, той уранці 15 квітня запевнив, що «на півночі Донецької області розпочалася антитерористична операція».
Олександр Турчинов також додав, що вона «буде проводитися поетапно, відповідально та виважено», і пояснив: «Сьогодні на Донбасі є сотні обдурених російською пропагандою громадян України, а поруч із ними — сотні тисяч ні в чому не винних громадян. Саме тому проводити будь-які антитерористичні заходи треба виважено та відповідально».
Координатор спільноти «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук уточнив: «У районі проведення операції з учорашнього вечора працює керівництво АТО. Визначено першочергову мету операції, уже розроблений і почав реалізовуватися план її проведення. При розробці плану було поставлено пріоритетне завдання — уникнути жертв серед мирного населення. Хоч, враховуючи широке залучення до акцій сепаратистів місцевого населення, такі гарантії дати неможливо.
За даними «Інформаційного опору», лідери сепаратистів отримали від своїх російських координаторів орієнтацію на повторення «донецького» сценарію в сусідніх реґіонах. Уже зараз відзначаються спроби проникнення груп екстремістів із Донецької в сусідні області. Ці спроби виявляються місцевими правоохоронцями та силами місцевої самооборони. У прикордонних реґіонах України посилено режим охорони державного кордону з РФ. Тут же частинами й підрозділами ЗС України було вибудувано смугу оборони, виконано завдання її інженерного забезпечення, створено ешелоновану систему протиповітряної оборони. Частини ЗС України приведено в повну бойову готовність».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...