Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

Другий «гуманітарний конвой»

Автор:

|

Вересень 18, 2014

|

Рубрика:

Другий «гуманітарний конвой»

Гуманітарний конвой

Росія знову, усупереч міжнародним домовленостям і протестам, «допомогла» Україні. Перших 35 автомобілів із другого «гуманітарного конвою» 12 вересня завершили митне оформлення на російському пункті пропуску «Донецьк» і в’їхали в Україну. Про це повідомив Раян Фарукшин, представник Південного митного управління РФ. Він додав, що окрім 33 машин із гуманітарним вантажем було оформлено два технічних автомобілі.

70 машин другого конвою міністерства з надзвичайних ситуацій РФ «із гуманітарною допомогою для жителів південного сходу України» перетнуло кордон 13 вересня. Загалом в Україну прибуло 220 російських вантажівок, а до Луганська доїхало лише 70. Про те, де опинилася решта, не відомо.
Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) не були задіяні у супроводі російського «гуманітарного конвою», позаяк не отримали узгодженого рішення Москви та Києва з цього питання, заявила Вікторія Зотикова, начальник відділу зв’язків із громадськістю. «Ми в цьому участі не брали», — сказала вона. Разом із тим, п. Зотикова підтвердила, що МКЧХ готовий долучитися до розподілу цього гуманітарного вантажу в майбутньому, після отримання від Москви і Києва узгодженого рішення з цього питання. «Ми готові приєднатися при згоді обох сторін на різних етапах, оскільки ми зацікавлені в тому, щоби люди максимально отримали необхідну їм допомогу», — сказала вона.
А Андрій Лисенко, спікер Інформаційно-аналітичного центру Ради з національної безпеки й оборони України, заявив, що українській стороні не було надано можливість оглянути російський «гуманітарний конвой», що прибув у суботу до Луганська. «Сьогодні вночі з порушенням установленого порядку прикордонно-митного оформлення, без присутності представників Міжнародного комітету Червоного Хреста через пункт пропуску «Донецьк (РФ) — Ізварине (Україна)» російська сторона здійснила незаконне переміщення так званого гуманітарного вантажу. Українські прикордонники та митники не були допущені до перевірки й оформлення вантажу та транспортних засобів. Представники МКЧХ вантажу не супроводжували, його вміст — невідомий», — сказав він.
Натомість, разом із гуманітарним конвоєм із Росії бойовикам доставили командно-штабну машину (КШМ) Відповідне фото у Fаcebook виклав користувач Сергій Наумович. «Жителі Лугандона (Луганська і Донецька. — Ред.) дочекалися гуманітарного вантажу. КШМ Р-142 призначено для забезпечення управління військами й організації радіозв’язку», — зазначив автор фото.
Усі білі КамАЗи з другого «гуманітарного конвою», який раніше незаконно перетнув Україну, 14 вересня повернулися назад у РФ. Що вони привозили й що забирали назад — залишається загадкою. Українська влада не контролює понад 100 км державного кордону з РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply