Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

Докери протестують

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Докери протестують

Ухвалений Верховною Радою (ВРУ) довгоочікуваний «Закон про порти» не віщує українським докерам нічого доброго. Адже фактично він розв’язав руки олігархам, які відтепер на законних підставах можуть «приватизувати» гавані та поживитися ласими об’єктами державної власності. Насторожив докерів недавній заклик Віктора Януковича якнайшвидше приватизувати порти, що пролунав на засіданні Комітету економічних реформ. Тим часом, уряд Миколи Азарова вже фактично дав згоду передати в концесію всі 18 українських портів.

На жаль, докери тривалий час ніяк не реагували на такі цілеспрямовані кроки олігархічно-кланової влади, адже, як і всі ми, звикли жити за приказкою: «Доки грім не вдарить, мужик не перехреститься». Коли ж гриміти та блискати почало вже над їхніми головами, коли, розчищаючи дорогу новим власникам, порти стали штучно доводити до банкрутства, а робітників — масово звільняти з роботи, докери схаменулися.
Першими про те, що над їхнім портом нависла гільйотина «приватизації», усвідомили іллічівці. На прес-конференції, що відбулася в одеському прес-центрі Paritet, Сергій Білюк, колишній заступник начальника Іллічівського морського порту та заступник голови обласної організації партії УДАР і лідери незалежних профспілок порту Анатолій Бойчук і Віктор Степанов рішуче виступили проти «Закону про порти». Вони наполягають на тому, щоби порт і надалі залишався у власності держави, а не перейшов у приватні руки. Представники незалежних профспілок Іллічівського морського торговельного порту заявили, що готові вивести людей на масові акції протесту та вдарити касками.
На відміну від своїх іллічівських колег, докери з Ізмаїла не обмежилися словесними погрозами, а вийшли на масову акцію протесту проти приватизації свого порту та звільнень. Акцію організувала незалежна профспілка «Захист справедливості». Обурення людей викликала вже друга хвиля звільнень робітників на підставі скорочення штату. Десятки з них цими днями отримали повідомлення, що через два місяці залишаться без роботи. Серед них — і черговий слюсар Сергій Манойлов, родина якого, очікуючи десяту дитину, зараз перебуває у вкрай скрутному матеріальному становищі. Незважаючи на те, що адміністрація погрожувала покарати учасників мітинґу, а робітників затримували на прохідних, хоч акція відбувалася в обідню перерву, висловити свій рішучий протест зібралося 350 докерів і жителів міста.
Учасники мітинґу тримали плакати з написами: «Ні — скороченням!», «Не вбивайте Ізмаїлу!», «Хто відповість за розвал порту?» Протестувальники виступили проти передачі Ізмаїльського морського торговельного порту в приватні руки та скорочення персоналу. В одноголосно схваленій резолюції мітинґу, зокрема, зазначено: «Не чекаючи на прихід у порти Придунав’я ефективних інвесторів, готових узяти їх у концесію чинна влада в особі чиновників Міністерства інфраструктури та його ставлеників на місцях планомірно веде Ізмаїльський порт до банкрутства. Протиправні скорочення й звільнення на підприємстві набули масового характеру.»
Далі в резолюції були чітко сформульовані вимоги. Від адміністрації порту учасники мітинґу зажадали припинити звільнення робітників; від ВРУ — накласти мораторій на введення в дію Закону «Про морські порти в Україні» та розробити новий закон, який би унеможливив передачі портів у концесію як стратегічних державних підприємств; від Кабінету Міністрів — замінити керівництво підприємства на тих, хто здатен грамотно організувати виробничі процеси, і поновити на посаді начальника порту Валентина Котельного; від президента України — узяти ситуацію в Ізмаїльському порту під особистий контроль.

Сергій Горицвіт

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply