Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

День народження Бандери відзначили десятисячною ходою

Автор:

|

Січень 09, 2014

|

Рубрика:

День народження Бандери відзначили десятисячною ходою

1 січня, у 105-й день народження Степана Бандери Всеукраїнське об’єднання (ВО) «Свобода» провело в Києві ходу зі смолоскипами. За годину до початку акції народні депутати Андрій Іллєнко й Ігор Мірошніченко збирали колони учасників із чорно-червоними прапорами УПА та синьо-жовтими стягами біля Будинку профспілок.

Організатори вручили людям смолоскипи — дерев’яні палиці, обгорнуті з верхнього кінця мішковиною, просоченою парафіном. Шикування відбувалося неподалік готелю «Козацький» на Майдані. О 18.00 зі запаленими факелами та вигуками: «Бандера, Шухевич — герої України!», «Бандера прийде, порядок наведе!», «Слава нації — смерть ворогам!» – маніфестанти піднялися вулицею Михайлівською на Михайлівську площу. Попереду колони йшла дівчина зі заквітчаним портретом Степана Бандери в руках.
За п’ять хвилин після початку ходи на середину Михайлівської площі вийшли чоловік і жінка років по п’ятдесят. Вони тримали транспаранти з написами проти смолоскипної ходи й викрикували: «Геть розкольників Майдану!» та «Свобода» — провокатори! Вони нас б’ють!» Кілька «свободівців» у камуфляжній формі вихопили в них із рук транспаранти та порвали їх.
Згодом колона розрослася за рахунок прибуття нових учасників, розтягнувшись аж на кілометр — уздовж усієї Михайлівської вулиці до Софійської площі. Біля скверу на Михайлівській площі, тримаючи транспарант із написом німецькою «Майдан не потребує факелів», стояв германіст Олександр Чортенко. Як він пояснив, гасло написав німецькою через асоціацію зі смолоскипною ходою, яку влаштовували в нацистській Німеччині після приходу Гітлера до влади.
«Бандера на мав стосунку до цього. У мене є багато знайомих у Німеччині. Там факели мають однозначну конотацію, тому не варто очікувати від німців позитивної оцінки дій «Свободи». Якщо ми тут говоримо про європейський вибір, то він ніяк не поєднується з націоналізмом», — висловив свою думку противник ходи.
А з третього поверху крайнього будинку на Михайлівській в учасників ходи хтось кинув пляшку. Вона розбилася, на бруківці залишились уламки скла. «Заховався, гнида! Ану, виходь!» — закричала жінка, що йшла однією з останніх у колоні. Ще з десяток осіб зупинилося під балконом. Потім колона перейшла на вулицю Володимирську. Біля парку Шевченка маніфестанти повернули на бульвар Шевченка й спустились на Хрещатик. Хода завершилася біля будівлі мерії богослужінням.
Напередодні Володимир Кличко заявив, що політична партія УДАР і ВО «Майдан» не мають жодного стосунку до ходи зі смолоскипами. «Це – нормальна позиція Кличка. Акцію ми проводимо щороку й жодних підстав не проводити її зараз не маємо. Ми не претендуємо, аби до неї був причетний увесь Майдан чи опозиція», — прокоментував заяву п. Кличка п. Іллєнко. За даними «Свободи», участь у ході взяло 10 тис. осіб.

До слова
Тернопільська обласна рада проголосила 2014-й у області роком Степана Бандери. Відповідне рішення було ухвалене на сесії, яка проходила на Театральному майдані в межах Народного віча. «Я видав розпорядження про проведення низки заходів на вшанування Героя України Степана Бандери, але рішення, прийняте на багатотисячному мітинґу, додасть йому ще більшої ваги», — зазначив Василь Хомінець, голова облради. При цьому депутати затвердили положення про використання місцевої та національно-визвольної символіки, яке передбачає, що червоно-чорний прапор, що символізує боротьбу українців за свою незалежність, відтепер будуть вивішувати на будівлі облради поряд із Державним прапором України в день народження Степана Бандери, День Соборності України, День Конституції України, День Акту відновлення Української держави, День Державного прапора України, День Незалежності України та День українського козацтва й створення Української повстанської армії. На Тернопільщині вже проголошували роком Бандери 2009-й із нагоди 100-річчя від дня його народження. Для цього 26 грудня 2008 року в Тернополі, навпроти облдержадміністрації при вході в парк імені Т. Шевченка, було відкрито пам’ятник провіднику ОУН.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply