Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Четвертий Мінськ

Автор:

|

Вересень 25, 2014

|

Рубрика:

Четвертий Мінськ

Прес-конференція

У Мінську 19 вересня знову зібралися учасники контактної групи щодо миру на Донбасі. Склад її учасників не змінився: від Росії був присутній посол в Україні Михайло Зурабов, від офіційного Києва — Леонід Кучма, від терористів — перші особи Донецької та Луганської «народних республік» (ДНР і ЛНР, відповідно), від Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) — спеціальний представник Хайді Тальявіні.

Вони домовилися про припинення вогню та встановлення 30-кілометрової зони безпеки в Україні. Про це після завершення перемовин повідомив Леонід Кучма, екс-президент України.
Меморандум, підписаний уже проти ночі на 20 вересня, загалом налічує дев’ять пунктів:
1. Припинення застосування зброї обома сторонами.
2. Зупинка підрозділів і військових формувань сторін на лінії зіткнення, станом на 19 вересня.
3. Заборона на застосування всіх видів зброї та ведення наступальних дій.
4. Протягом доби від моменту прийняття цього меморандуму відвід засобів ураження калібром понад 100 мм від лінії зіткнення на відстань не менш ніж 15 км із кожного боку, у тому числі з населених пунктів, що дає змогу створити зону припинення застосування зброї завширшки не менш як 30 км — смугу безпеки.
5. Заборона на розміщення важкого озброєння та важкої техніки в районі, обмеженому певними населеними пунктами.
6. Заборона на установку нових мінно-вибухових інженерних загороджень біля кордону зони безпеки, зобов’язання на зняття раніше встановлених мінно-вибухових загороджень у зоні безпеки.
7. Заборона на польоти авіації й іноземних літальних апаратів, крім апаратів ОБСЄ, над зоною безпеки.
8. Розгортання в зоні припинення застосування зброї моніторингової місії ОБСЄ в складі групи спостерігачів організації протягом доби від моменту прийняття цього меморандуму. Вищевказану зону доцільно розділити на сектори, кількість кордонів яких – узгодити під час підготовки до роботи моніторингової групи наглядової місії ОБСЄ.
9. Виведення всіх іноземних найманців зі зони конфлікту як з одного, так і з іншого боку.
Сторони також вирішили продовжити обмін військовополоненими. При цьому статус територій, захоплених бойовиками, на перемовинах не обговорювався. Однак про основну умову гарантії миру — відведення з території України російських військ і техніки — домовитися так і не змогли. Відтак, перспективи виконання чергової мирної угоди — незрозумілі. Адже після підписання попереднього «мінського документа» умови припинення вогню дотримувалася лише Україна.
Наче глузуючи з «перемир’я», 20 вересня терористи та російські військові обстріляли важкою артилерією, мінометами та ракетними системами залпового вогню «Град» блокпости й опорні пункти в районах сіл Пісків, Рідкодуба, Центрального, Золотого, Розсипного, Приовражного й Нижньої Кринки Донецької області. Попри режим припинення вогню продовжується обстріл позицій сил Антитерористичної операції.
А 21 вересня Павло Губарєв, «народний губернатор» Донбасу й вірний посіпака терористів, заявив, що й Запорізька область повинна стати частиною «Новоросії». «І хоча багато політиків у ЛДНР (ЛНР + ДНР. — Ред.) так не вважає, я в цьому впевнений. Тому що відчуваю це. Відчуваю це так само, як відчував силу та міць народної волі 1 березня на тому самому мітинґу, із якого все почалося. Потужні сили нам тоді протистояли, але ми змогли», — заявив терорист.
«Зараз ми – сильніші, а ворог уже не такий сильний», — написав він, зокрема, у Facebook.
Також мир унеможливлює ще й те, що напередодні була проголошена «незалежна Стаханівська республіка», яка «вийшла» зі складу ЛНР. І представників цих сепаратистів на перемовинах у Мінську не було. Як і «Лисичанської народної республіки», що теж не хоче коритися ЛНР. З’явилася на території ЛНР і «станиця Антрацитська». Так російські окупанти-«казакі» називають місто Антрацит. Уранці 22 вересня там, на площі біля міськвиконкому, пройшов мітинґ місцевих мешканців із вимогою налагодити життя міста. У відповідь нова «влада» пригрозила розстріляти людей, якщо ті ще раз зберуться на площі.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply