Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Через мову побили школяра

Автор:

|

Квітень 17, 2014

|

Рубрика:

Через мову побили школяра

Татар витісняють із Криму

Мешканці сімферопольського мікрорайону Ак-Мечеть провели збори з приводу побиття 14-річного кримськотатарського хлопця, котрого, як стверджують його родичі, було побито за те, що він розмовляв по телефону рідною мовою. Інцидент стався ще 31 березня ц. р., коли підліток повертався зі школи, але широкому загалу стало відом про побиття о тільки після зборів, що відбулися 9 квітня.

Асіє Муждабаєва, мати хлопчика, розповіла журналістам, що її син перебуває в стані стресу. Він не хоче спілкуватися з пресою. За словами жінки, на сина напало двоє незнайомців, котрі спочатку ображали його через національність. «Вони казали, що Крим — це Росія, що Крим — не для кримських татар. «Вас усіх треба звідси гнати». Коли мій син відповів, що їм варто вибирати слова, то вони вдарили та повалили його», — розповіла п. Муждабаєва.
Лікарі діагностували в хлопця перелом носа та зробили операцію. 7 квітня його виписали з лікарні. Батьки подали заяву до міліції. Мешканці мікрорайону обурені та вимагають, щоби міліція знайшла та покарала нападників. Ольга Кондрашова, речник так званої кримської міліції, сказала, що нічого не знає про цей інцидент. Вона пообіцяла надати точну інформацію пізніше.

А тим часом…
Федеральна міґраційна служба (ФМС) Російської Федерації (РФ) видала наказ про переселення кримських татар із Криму. Такий документ, датований 11 квітня, був оприлюднений лише 13 квітня в офіційному виданні федеральних зборів РФ. Зокрема, як зазначається в наказі, татари становлять загрозу безпеці Росії та її громадянам. Тому керівник ФМС наказав розробити положення про порядок переселення кримських татар на територію Костромської, Нижегородської та Ростовської областей.
Як писав «Міст», Меджліс готується до референдуму для виявлення волі кримськотатарського народу. Раніше Меджліс закликав Верховну Раду України спільно з міжнародними організаціями (ООН, ОБСЄ, Рада Європи, Європейський Союз) із метою реалізації природних прав кримськотатарського народу, передбачених міжнародними актами про права корінних народів, забезпечити вільне волевиявлення на здійснення кримськотатарським народом невід’ємного права на самовизначення на своїй історичній території — у Криму.

Документ ФМС

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...