Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Батальйони просять вогню

Автор:

|

Вересень 04, 2014

|

Рубрика:

Батальйони просять вогню

Війна на Сході

Валерій Гелетей, міністр оборони України, оголосив, що у зв’язку з вторгненням в Україну регулярної російської армії Антитерористична операція (АТО) припиняється й переходить в оборонну війну за Україну. «Росія програла гібридну війну Україні. Наші Збройні сили (ЗС) впевнено тіснили банди російських найманців, знищували диверсантів та спецпризначенців. Саме тому Кремль змушений був перейти до повномасштабного вторгнення своїх регулярних військ на територію Донбасу. Сьогодні ми маємо справу з дивізіями та полками. Завтра це можуть бути корпуси. Ми повинні терміново вибудовувати оборону від Російської Федерації (РФ), яка намагається не лише закріпитися на територіях, раніше окупованих терористами, а й здійснювати наступ на інші частини України».

Чи висновки — не запізнілі?
Упродовж тижня українські війська змушені були з боями й втратами перегруповувати свої сили. «Проти України почалася пряма, неприхована аґресія з боку сусідньої держави, що докорінно змінює ситуацію в зоні бойових дій, а також ставить нові, складніші питання перед вітчизняними силовими структурами», — заявив 1 вересня Петро Порошенко.
Утім, це мало бути зрозумілим Президентові та міністру оборони ще 24 серпня, коли український військовий експерт Юрій Бутусов повідомив: «Російська бронегрупа чисельністю близько батальйону з танками та бронемашинами завдала з району Амвросіївки удару по трасі Старобешеве-Кутейникове. Траса перерізана. Це означає, що наші частини в секторі «Д» не змогли зупинити натиск російських військ і супротивник вийшов у тил угрупованню головних сил сектора «Б», які ведуть бої за Іловайськ».
Як писав «Міст», одночасно російські війська захопили приморське місто Новоазовськ на півдні Донеччини та розгорнули наступ на Маріуполь. Між тим, просування інтервентів у цьому напрямку цілком могло бути маневром для відволікання українських військ від головних ударів російського агресора — у тили тих армійських і добровольчих батальйонів, які оточили терористів у Донецьку та Луганську.

Ті, хто оточував, — самі в «кліщах»
В оточенні між терористами та російськими військами опинилися армійські й добровольчі батальйони. Адже їх не було оснащено важкою зброєю для відсічі десантникам і піхотинцям РФ, оскільки їхнім завданням було «зачищувати» населені пункти від розбитих артилерією бандитів.
Саме цим вони й займалися в місті Іловайську на Донеччині й селищі Новосвітлівці на Луганщині напередодні цілковито несподіваного для командування АТО удару російських військ із боку кордону РФ. А опинившись у оточенні між бандитами й танками, бронетранспортерами та бойовими машинами десанту регулярної російської армії — упродовж усього минулого тижня розпачливо просили в командування АТО відповідної підмоги важкою технікою.
1 вересня Андрій Лисенко, речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки й оборони (РНБО) України, пояснив, що Збройні сили України були швидко переорієнтовані не в напрямку Іловайська й Новосвітлівки, а в бік Маріуполя.
«Туди були відправлені посилюючі підрозділи», — сказав чиновник. Зокрема, за його словами, «в Маріуполі створено форпост, дуже сильно укріплений і інженерними спорудами, і мінними загородженнями»; «саме на південному напрямку ми очікували, і зараз очікуються й уже є сили для стримування найпотужнішого удару». Утім, а якби командування АТО не відправило на підсилення підрозділи до Маріуполя, то чи не став би головним удар російських військ по цьому місту, порт якого може приймати й морських десантників із РФ, а не зруйноване досі летовище — їхні військово-транспортні літаки з танками й мотострілками?
Тобто, у якому би напрямку не завдали минулого тижня удару російські війська — вони все-одно би нашкодили українським. Можливо, командування АТО не могло собі дозволити втрату передусім Маріуполя, бо після його захоплення війська РФ зайшли б у тил українським підрозділам, зосередженим на підступах до окупованого Росією Криму.
Адже саме там іще з весни розміщено чи не найсильніші російські військові з’єднання. Однак, відправивши підкріплення в Маріуполь, тим самим командування АТО відмовило у цьому добровольчим батальйонам у Іловайську поблизу Донецька.

Вихід із оточення триває
1 вересня, після розмов із командирами цих підрозділів, заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Борис Філатов повідомив, що під Іловайськом полягло до сотні бійців. Іще кількасот — поранено, стільки ж – опинилося в полоні.
Семен Семенченко, командир добровольчого батальйону територіальної оборони «Донбас», запевнив, що в полоні потрапляли тільки поранені вояки, ті, котрі вже не могли пробиватися до своїх. А пробиватися бійці спецбатальйонів продовжували й у наступні дні, відтак їх число вже перевалило за сотню.
Десантникам 80-ї аеромобільної бригади зі Львова не без втрат серед особового складу довелося залишити міжнародний аеропорт Луганська, який вони героїчно обороняли ще з весни — попри щоденні обстріли з реактивних систем залпового вогню «Град» і «Ураган», гаубиць і мінометів.
Росіяни та їхні колаборанти прагнули захопити це летовище, щоби перекинути на Луганщину з Криму захоплені там українські літаки, бомбардувати з них населені пункти на Донбасі, а звинувачувати у цьому – сили АТО. Утім, виконувач обов’язків голови Луганської обласної державної адміністрації Ірина Веригіна запевняє, що своїми обстрілами росіяни остаточно знищили аеродром, відтак він їм уже не придасться.
Захопившись оточенням супротивника, росіяни наразі «забули» про анонсований ними другий «гуманітарний конвой» на Донбас. Та й потреба маскувати ним своє вторгнення, аби рятувати своїх диверсантів та бандформування терористів у Донецьку й Луганську, уже зникла.

Волання в пустелі
Тим часом, у Міністерстві закордонних справ (МЗС) України констатували, що Росія перейшла до відкритої інтервенції в Україну. «Упродовж останнього тижня ситуація на сході України кардинально змінилася. Від прихованої війни РФ перейшла до відкритого збройного вторгнення на територію України», — заявив Євген Перебийніс, речник МЗС, на брифінгу 2 вересня.
Він поінформував, що в Україні діє не менш як чотири батальйонно-тактичні групи ЗС РФ. «Ми розцінюємо це як зухвалий акт аґресії. У цій ситуації Україна вживатиме всіх заходів для реалізації свого невід’ємного права на самооборону, у тому числі згідно зі ст. 51 Статуту ООН», — наголосив чиновник.
У цих умовах, за словами дипломата, Україна розраховує, що міжнародне демократичне співтовариство надасть українській державі ефективну допомогу для відсічі російської аґресії. «Своїми діями Росія намагається дестабілізувати не лише Україну, а й увесь реґіон. Україна вже де-факто стала майданчиком зіткнення між Заходом і Сходом, на кону — майбутнє демократії та безпеки на європейському континенті», — констатував п. Перебийніс.
У вівторок в Україну з неофіційним візитом прибув Карл Левін, голова комітету сенату США зі збройних сил. За даними з відкритих джерел, член Демократичної партії, сенатор Левін ще 22 липня ц. р. у листі до президента США запропонував визнати Донецьку й Луганську «народні республіки» за терористичні організації та запровадити широкі санкції проти РФ.
А тим часом вінницький завод «Форт» почав працювати в три зміни, щоби забезпечити армію стрілецькою зброєю.

Ігор Голод

До слова
На території захопленого Новоазовська поширюють листівки інструкції «Як поводитися з миротворчим контингентом військ РФ». «В інструкції пояснюється, що мешканці не мають перешкоджати пересуванню російських військ, які, нібито діючи згідно із Женевською конвенцією 1949 року, «прийшли захистити Вас від терористів із незаконної української армії», неухильно дотримуватись комендантської години та бути готовими до можливого звільнення житлової площі для розміщення «миротворчих сил», — повідомив Андрій Лисенко. «Інструкція також пропонує розмовляти на «звільнених територіях» лише російською мовою, надавати «миротворцям» інформацію про місця дислокації ЗС України, підготувати списки українських військовиків, учасників Майдану, проукраїнських громадських активістів для передачі співробітникам Федеральної служби безпеки, за що городяни отримають додаткові харчі та пільги, а міністерство оборони РФ гарантує, що «нікого просто так не розстріляють», — додав він. Подібне практикували гітлерівці на захоплених ними землях.

Добровольчі батальйони
Участь у Антитерористичній операції (АТО) на сході України проти бойовиків «Донецької народної республіки» (ДНР) і регулярної армії Російської Федерації зараз беруть Збройні сили України Міністерства оборони (МО), Національна гвардія України (НГУ), окремі підрозділи Служби безпеки України (СБУ) і батальйони територіальної оборони Міністерства внутрішніх справ (МВС). Станом на 30 серпня 2014 року у ході АТО загинули 765 військових.

1. Батальйон НГУ ім. Кульчицького
Сформований у Київській області 5 квітня. У складі — 325 бійців. 28 серпня потрапив у ворожу засідку під Дебальцевим. 19 військовослужбовців було поранено, четверо загинули смертю хоробрих.

2. Батальйон «Дніпро-1»
Один із перших батальйонів спеціального призначення МВС. Набір добровольців розпочався 14 квітня й спочатку проходив у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Командир батальйону — Юрій Береза, керівник Штабу національного захисту. Складається з добровольців віком від 19 до 50 років, загальна їхня чисельність наближається до 4 тис. Діяльність батальйону фінансує Ігор Коломойський, голова Дніпропетровської області. Бійці беруть активну участь в АТО й несуть службу на блокпостах на південному сході країни. Особовий склад обмундирований, як і батальйони «Азов» і «Донбас», у спеціальну уніформу чорного кольору, а озброєний — тільки стрілецькою зброєю. У батальйоні служить сотник «самооборони» Майдану Володимир Парасюк, за закликом котрого в Києві відбувся перелом у протистоянні 22 лютого. Внаслідок російського обстрілу під Іловайськом наприкінці серпня загинули десятеро бійців батальйону, дев’ятеро зникли безвісти.

3. Батальйон «Донбас»
Добровольчий загін, сформований у середині квітня 2014-го для участі в АТО на сході України. Командир — Семен Семенченко. Формування загону проходило за сприяння Штабу національної оборони Дніпропетровської області. Займається проведенням розвідувальних, протидиверсійних і штурмових операцій, а також прикриттям державного кордону на сході України. Станом на 7 червня у спецбатальйоні налічувалося 630 осіб. Озброєння — стрілецьке, на підході — важке озброєння.

4. Батальйон «Полтава»
Сформований 28 квітня у Полтавській області під егідою МВС. Командир — Олександр Федоренко. Особовий склад — 200 бійців. У зону АТО був відправлений 21 липня.

5. Батальйон «Теймур»
Спецпідрозділ патрульно-постової служби міліції. Основне завдання — боротьба зі сепаратистськи налаштованими формуваннями в Луганську. Отримав назву від імені командира Теймура Юлдашева. Він — професійний військовий, 28 квітня потрапив у полон, був посаджений у підвал будівлі реґіонального відділення СБУ, захопленої терористами. У полоні перебував 35 днів, потім утік. Загинув 27 серпня в бою під Савур-Могилою. У загоні «Теймур» — 30 бійців.

6. Батальйон «Київ-1»
Підрозділ патрульної служби міліції особливого призначення. Був створений у квітні у структурі Головного управління МВС у місті Києві. Командир батальйону — Віталій Сатаренко. 1 липня основна частина бійців батальйону вирушила на схід України для участі в АТО. 300 вояків спецпідрозділу мають широке коло завдань, зокрема забезпечують охорону блокпостів та інших об’єктів. 21 серпня бійці батальйону виявили та знешкодили біля Слов’янська блокпост бойовиків ДНР і затримали одного з терористів. У складі батальйону проходить службу добровольцем син міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Олександр.

7. Батальйон «Харків-1»
Спецпідрозділ патрульної служби міліції був сформований у квітні у Харківській області. Чисельність — 150 вояків. Командир — Сергій Янголенко. 25 серпня супроводжував гуманітарний груз у зону АТО.

8. Батальйон «Київ-2»
Сформований у квітні у місті Києві. Чисельність — 150 вояків. Командир — Богдан Войцеховський. Обмундирований власним коштом, харчування і автомобілі були куплені за кошти людей, котрі їх підтримують. Для захисту Дебальцевого нечесні на руку військові постачальники видали їм іржаві патрони та неробочі гранати, що призвело до значних втрат.

9. Батальйон «Львів»
Створений у квітні, чисельність — 220 вояків. Командир — Олег Зарічний. Метою створення батальйону було забезпечення захисту й охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства та держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорона громадського порядку та забезпечення громадської безпеки на території Львівської області. У липні бійці батальйону пройшли вишкіл у навчально-тренувальному центрі «Верещиця». 24 липня вирушили в зону АТО.

10. Батальйон «Золоті ворота»
Створений 2 травня для патріотів України, котрі бажають захистити свою державу. Сформований суто з добровольців. Командир — Микола Шваля. Особовий склад — 300 бійців. Основне завдання — співпраця з АТО та якнайшвидше знищення терору в Україні. У зону АТО вирушив 9 серпня.

11. Батальйон «Азов»
Створений 5 травня в Маріуполі, його бійці більше відомі як «чорні чоловічки». Склад — 300 осіб, командир — Андрій Білецький. Першими до складу батальйону ввійшли добровольці з різних сотень «Самооборони» Майдану, активісти Автомайдану, члени руху «Патріот України» й активісти Соціал-національної асамблеї. Спочатку «чорні чоловічки» записали відеозвернення, де розповіли, що їдуть захищати схід України від сепаратистів. Чисельність батальйону поступово збільшувалася, і коли дійшла до 500 бійців — він перейшов у підпорядкування МВС. На озброєнні батальйону — стрілецька зброя, снайперські гвинтівки та кулемети. Підрозділ брав активну участь у боях зі зачистки Маріуполя. 3 вересня батальйон відкрив у Полтаві навчально-мобілізаційний центр. У вересні частина його бійців увійшла у батальйон «Маріуполь».

12. Батальйон «Святий Миколай»
Був сформований 5 травня 2014 року в Миколаївській області з 50 бійців. Командир — Віталій Гончаров. Бронежилети отримав від громадян Миколаєва. Основне завдання — охорона Миколаєва від сепаратистів. Чергували на блокпостах Луганщини, один боєць отримав поранення.

13. Батальйон «Артемівськ»
Створений 8 травня ц. р., чисельність — 200 осіб. Командир — майор міліції Костянтин Матейченко. Основні завдання — забезпечення громадського порядку на блокпостах у зоні проведення АТО на Донеччині; захист населення від сепаратистів і терористів, а також виконання завдань, які визначаються керівництвом МВС.

14. Батальйон «Херсон»
Добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення. Створений у травні, чисельність — 80 осіб. Командир — лейтенант міліції Руслан Сторчеус. 19 серпня спецпідрозділ вирушив у зону АТО. 25 серпня під Іловайськом потрапив у засідку. Загинули командир батальйону Руслан Сторчеус і його водій. Решта приєдналися до батальйону «Донбас».

15. Рота «Кременчук»
Створена у травні у Полтавській області. Особовий склад — 120 бійців. Командир — Олег Беркеля. У зону АТО відправлена 30 липня. 13 серпня бойовики обстріляли роту під Слов’яносербським, був поранений один боєць. Воює разом із батальйоном «Полтава».

16. Батальйон «Шторм»
Добровольчий батальйон патрульної служби одеської міліції особливого призначення. Створений 8 травня. Командир — Сергій Шестаков. Основні завдання: забезпечення захисту й охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства та держави від злочинних посягань, а також дотримання громадської безпеки. Бійці цього підрозділу 22 серпня першими прийняли бій із російськими десантниками з Пскова, із 300 воїнів вижило тільки 50. На озброєнні батальйону 62 одиниці бронтехніки.

17. Батальйон «Січеслав»
Створений 8 травня, чисельність — 100 осіб. Командир — майор міліції Владислав Портянко. Виконує бойові завдання на території АТО.

18. Батальйон «Миротворець»
Створений наказом міністра внутрішніх справ 9 травня ц. р. До складу батальйону увійшли професійні військові — ветерани миротворчих місій із великим досвідом участі у закордонних миротворчих операціях. Командир батальйону — Андрій Тетерук. У серпні для потреб батальйону за кошти, зібрані волонтерами всього упродовж десяти діб, придбали армійський всюдихід, який було переобладнано під санітарну машину. Автомобіль було названо «Червоною рутою», він дозволяє одночасно вивозити з поля бою двох поранених бійців. Внаслідок російського обстрілу під Іловайськом наприкінці серпня загинули четверо бійців батальйону.

19. Батальйон «Чернігів»
Створений 9 травня, чисельність — 50 осіб. Командир — Роман Пицків. 9 червня 21 боєць батальйону «Чернігів» відмовився патрулювати Луганщину. Вони були негайно звільнені. 10 червня решта вояків відбули у зону АТО і відзначилися у бою за Лисичанськ 23 липня. 7 серпня батальйон першим увійшов у Сєверодонецьк і захопив до півсотні сепаратистів.

20. Батальйон «Україна»
Із ініціативою створення батальйону виступив Олег Ляшко, народний депутат України, 10 травня ц. р., заявивши, що він формує добровольчий загін для боротьби з сепаратизмом. Депутат повідомив, що батальйон бере участь у боях на сході в складі НГУ. 23 травня бійці зачистили та звільнили від терористів ДНР виконавчий комітет міста Тореза Донецької області.

21. Батальйон «Івано-Франківськ»
Створений у травні. Командир — Олександр Поліщук. Особовий склад — 120 осіб. В зону АТО відбув 31 серпня. У боях під Іловайськом загинули вісім бійців спецпідрозділу.

22. Батальйон «Айдар»
Створений у травні на базі військовослужбовців військової частини В0624 у Луганській області. Командир — Сергій Мельничук. Батальйон підпорядковується Міністерству оборони (МО), а його основне завдання — захист кордонів України, відновлення конституційного ладу в східних областях, боротьба з терористами та сепаратистами, забезпечення мирного життя населення. 17 червня батальйон самостійно вирушив на штурм Луганська, де потрапив у засідку. У підсумку загинуло чотири солдати, 12 — було поранено. Чисельність батальйону — 500 осіб. Арсенал — кілька БТР, автомати та міномети.

23. Батальйон «Вінниця»
Створений у травні у структурі МВС у Вінницькій області. Командир — майор Руслан Мороз. Особовий склад — 150 осіб. У зону АТО вирушив 24 липня.

24. Батальйон «Черкаси»
Формування батальйону почалося 15 травня 2014 року. Зараз він виконує завдання з охорони державного кордону. Командир — полковник Микола Радченко. Підрозділ оснащено шістьма позашляховиками Nissan NP 300 із тематичними антипутінськими номерами «ПТН ХЛО». У зоні АТО не був, за винятком кількох бійців, котрі вирушили на Донбас добровольцями.

25. Батальйон «Дніпропетровськ»
Створений у травні, підпорядковується МО. Командир — Олександр Рашевський. Особовий склад — 400 бійців.

26. Батальйон «Тернопіль»
Добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення. Створений у травні в Тернопільській області. Сформований лише з добровольців — майданівців, колишніх військовослужбовців і пенсіонерів органів внутрішніх справ. Командир — Володимир Катрук. Особовий склад — 430 осіб. Перша група бійців батальйону вирушила в зону АТО у перших числах липня, друга — 2 серпня.

27. Батальйон «Кіровоград»
Добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення. Створений у травні у структурі Головного управління МВС у Кіровоградській області. Командир — В’ячеслав Шевченко. Особовий склад — 150 бійців, котрі 1 серпня склали присягу на вірність українському народові та вирушили в зону АТО.

28. Батальйон «Батьківщина»
Створений у травні на базі «Руху опору» у Кіровоградській області за ініціативи Юлії Тимошенко. У складі — 421 боєць. Замполіт батальйону — Марат Сулейманов.

29. Батальйон «Дніпро-2»
Сформований у Дніпропетровській області у травні. Чисельність — 400 вояків. Воює пліч-о-пліч із батальйоном «Донбас».

30. Добровольчий український корпус
Добровільне воєнізоване об’єднання громадян України, українців з-за кордону та громадян інших держав, створене за ініціативи громадсько-політичного руху «Правий сектор». Командир — «Чорний». У складі підрозділу — 120 бійців. Веде бойові дії в Донецькій області. Найсхідніший табір базування розташований на межі Дніпропетровської та Донецької областей.

31. Батальйон «Київська Русь»
Створений 6 червня на території та з жителів Київської області й офіційно підпорядкований МО. Командир — Андрій Янченко. Попередній командир Олександр Гуменюк загинув 14 серпня біля міста Дебальцевого Донецької області. Ядром формування стали активісти київської «самооборони», загальний склад — 500 бійців.

32. Батальйон «Луганськ-1»
Створений у червні, чисельність — 200 осіб. Командир — Андрій Левко. Основні завдання батальйону — забезпечення громадського порядку на блокпостах, а також виконання інших завдань від керівництва МВС.

33. Батальйон «Кривбас»
Створений у червні на території та з жителів Дніпропетровської області й офіційно підпорядкований МО. Командир — Микола Колесник. 16 червня унаслідок рейду в околицях Донецька бійці батальйону захопили в полон зі зброєю та документами ДНР двох терористів — заступника ватажка російських терористів Ігоря Гіркіна «Клоц» та донецького міліціонера Сергія Тищенка, котрий брав безпосередню участь в операціях бойовиків.

34. Батальйон «Шахтарськ»
Створений 16 червня, чисельність — 200 осіб. Командир — Андрій Філоненко. Виконує бойові завдання в зоні АТО.

35. Батальйон «Суми»
Створений у червні за наказом міністра внутрішніх справ. Кількість бійців — 200 осіб. Командир — підполковник Павло Герасимов. Основне завдання — встановлення повного зв’язку з усіма армійськими підрозділами, для чого батальйон оснащений сучасними радіостанціями.

36. Батальйон «Світязь»
Створений у червні у Волинській області, чисельність — 100 осіб. Командир — Олександр Фарцевич.

37. Батальйон «Київ»
На південний схід України вирушив 21 червня. До складу спецпідрозділу входять 430 рядових і 32 офіцери. Командир — підполковник Андрій Микита.

38. Батальйон «Січ»
Сформований у місті Києві у червні. Чисельність — 100 вояків. В основному складається з активістів ВО «Свобода». Командир — Олександр. 26 серпня були відправлені в зону АТО.

39. Рота «Богдан»
Добровольча рота патрульної служби міліції особливого призначення. Створена наприкінці червня у Хмельницькій області. Командир — Олексадр Жименник. Особовий склад — 100 бійців. У липні вони пройшли посилене тренування та здобули необхідний вишкіл. 12 липня вирушили в зону АТО. У середині серпня до них приєдналися ще близько 50 бійців.

40. Батальйон «Горинь»
Батальйон «Горинь» відправили з Рівненщини в зону АТО ввечері 16 липня ц. р. Навздогін за ним 21 липня відправили останніх 96 бронежилетів, яких бракувало бійцям. Командир — полковник Олександр Цись. До складу батальйону входить кілька рот, і всі вони дислокуються в різних місцях. 22 липня частина батальйону потрапила під обстріл реактивної системи залпового вогню «Град», однак ніхто не загинув, лише кількох вояків поранило. Семеро бійців батальйону 22 серпня опинилося в полоні бойовиків. Вони потрапили в засідку під Донецьком, коли їхали евакуювати поранених.

41. Батальйон «Слобожанщина»
Добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення. Створений в червні у структурі Головного управління МВС у Харківській області. Командир — Андрій Янголенко. Особовий склад — 1 тис. вояків. У зону АТО вони вирушили 27 липня. Виконують завдання, пов’язані з охороною державних об’єктів і боротьбою з диверсантами. У спецпідрозділі служать військові, міліціонери та добровольці з доброю фізичною підготовкою.

42. Батальйон «Крим»
Сформований у червні під егідою НГУ. Складається з жителів Криму та Донбасу. Командир — Дем’ян Дем’янченко. Зазнав великих втрат при прориві оточення під Іловайськом 30 серпня.

43. Батальйон ОУН
Створений 31 липня у місті Ніжині. Особовий склад — 100 бійців. Командир — Микола Коханівський. 31 серпня під Донецьком знищив діючий завод боєприпасів, контрольований росіянами.

44. Батальйон «Прикарпаття»
Був створений для охорони важливих об’єктів і безпеки Івано-Франківської області, але відправлений на схід України. 22 серпня близько 400 бійців батальйону залишили свої позиції в зоні АТО біля Амвросіївки. Після майже трьох місяців масованих обстрілів із «Градів» підполковник Віталій Комар, командир «Прикарпаття», ухвалив рішення виходити з оточення та повертатися до місця дислокації в Івано-Франківській області. Батальйон переоснащують, доукомплектовують і планують забезпечити важким озброєнням. Підполковника Комара 3 вересня заарештувала військова прокуратура за звинуваченням у дезертирстві.

45. Батальйон «Січ»
Входить до структури МВС. Створений у червні, в зону АТО вирушив 25 серпня. У складі — 30 волинських бійців і 70 киян, котрі пройшли серйозну військову підготовку. Серед них — і військовий капелан о. Олександр. Командир — Олександр.

46. Батальйон «Полісся»
Створений у Житомирській області. Завданням батальйону є координація зусиль усіх жителів області для запобігання потрапляння в реґіон приїжджих провокаторів і сепаратистів, а в разі небезпеки — відсічі й захисту Батьківщини. Командир — полковник Василь Осипчук. У зоні АТО ще не був.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply