Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Атака на Меджліс

Автор:

|

Вересень 25, 2014

|

Рубрика:

Атака на Меджліс

Напис на стіні

Уранці 16 вересня у квартиру Ескендера Барієва, члена Меджлісу кримськотатарського народу в с. Молодіжному під Сімферополем, увірвалися з обшуком озброєні люди. «Автоматники оточили під’їзд, потім вони зайшли як «цивільні» люди, привели своїх понятих і почали все обшукувати. Шукали ісламську літературу, вилучили ноутбук разом зі зарядним пристроєм і системний блок від комп’ютера», — розповів активіст. Він зазначив, що силовики спочатку поводилися досить зухвало й грубо і тим налякали родину, у тому числі дітей, але після низки зауважень стали ввічливішими.

За словами п. Барієва, обшук проводили працівники ФСБ. Вони показали постанову, що ці заходи проводяться у зв’язку з подіями 3 травня, коли кримські татари зустрічали на адміністративному кордоні в Армянську свого лідера Мустафу Джемілєва. Член Меджлісу називає такі дії «залякуванням соціально активних людей». «За всі роки свого життя я ніколи з такими речами не зіштовхувався, тому що ніколи не був правопорушником. Тому я це розцінюю як спосіб психологічного впливу, щоби люди далі не вели активної громадської діяльності», — вважає Ескендер Барієв.
Увечері того ж дня в будинку Меджлісу окупанти зламали сейф і викрали 3 тис. EUR і кілька золотих монет. Обшуки, зокрема, проводилися в кабінеті Рефата Чубарова, голови Меджлісу кримськотатарського народу, і в громадській приймальні Мустафи Джемілєва, лідера кримських татар.
17 вересня окупаційна влада оголосила, що Меджліс кримськотатарського народу, благодійний фонд «Крим» і газета «Авдет», офіси яких розташовані в будівлі Меджлісу, повинні протягом доби звільнити приміщення. Таку постанову суду Різе Шевкієву, голові фонду «Крим», зачитав «судовий пристав-виконавець міжрайонного відділу судових приставів із виконання особливих виконавчих проваджень Управління федеральної служби судових приставів в окупованому Криму». В іншому разі, застеріг «чиновник», майно, що залишилося в будівлі, буде заарештоване, а всередину нікого більше не пустять.
Підставою для виселення став «виконавчий лист», виданий «Центральним райсудом Сімферополя» 15 вересня. У його резолютивній частині зазначено, що фонду «Крим» заборонено «здійснювати повноваження власника в частині користування та розпорядження приналежного йому майна, у тому числі здачу в оренду, продаж рухомого та нерухомого майна, укладення будь-яких договорів якимось способом щодо цього майна». У разі невиконання вироку суду або іншого судового акту голову фонду пригрозили притягнути до карної відповідальності.
Те, що відбувається навколо фонду «Крим» і Меджлісу, п. Шевкієв пов’язує з низькою явкою виборців на вибори в «Держраду Криму» та муніципальні органи «влади», що відбулися 14 вересня ц. р. «Зараз кримськотатарський народ зобразять злом, яке загрожує благополуччю решти населення Криму, створять образ ворога та будуть активно нас репресувати. Так вони в очах виборців, котрі від них відвернулися, будуть шукати підтримки та піднімати свій рейтинґ», — упевнений посадовець.
Голова благодійного фонду «Крим» стверджує, що окупаційна влада Криму намагається знищити його фонд. «Сьогодні (18 вересня. — Ред.) прийшли судові пристави й, виявивши в фойє людей, хоча робочі місця ми звільнили, вручили готові акти та протоколи з указаною сумою штрафу», — сказав Різе Шевкієв. Він також наголосив, що напередодні було заарештовано його банківські рахунки й судові пристави не пояснили йому, як оплачувати штраф. «У них одна мета — забрати будівлю та зняти прапор України з фасаду», — сказав активіст.
Мустафа Джемільов назвав захоплення майна Фонду Крим, на балансі якого перебуває будинок Меджлісу у Сімферополі, «бандитським нальотом». «Фонд, якому нібито винесене якесь судове рішення, навіть не знає про те. Зараз з’ясовують, що це за суд. Виявляється, суддя вже давно у відпустці. Це — відвертий рейдерський бандитський наліт», — зазначив п. Джемілєв.
За його словами, кримськотатарський народ на півострові дуже наляканий, люди не можуть вплинути на ситуацію, що склалася. «Хотілося б, аби народ якось відреагував, але людей так залякали, що вони навіть бояться підійти до Меджлісу, коли відбуваються ці відверто бандитські речі. Співробітники ФСБ усіх фотографують, а наступного дня в людей уже будуть проводити обшуки, будуть накладати величезні штрафи», — додав лідер кримських татар.
Він зауважив, що реагує на ці події спокійно, бо «все одно все це буде повернуто назад». «Звісно, будемо мобілізовувати світову громадськість. Посольство США свою стурбованість висловило, турецьке посольство реагуватиме, надіслано листи до Президента, прем’єр-міністра про те, що відбувається. Кримськотатарська діаспора телефонує, запитує, що робити», — розповів Мустафа Джемільов.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply