Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Американські сенатори – у Києві

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

Американські сенатори – у Києві

Джон Мак-Кейн на Євромайдані

Американський сенатор Джон Мак-Кейн разом із своїм колегою Робертом Менендесом, головою комітету зі зовнішніх зв’язків сенату США, буде лобіювати прийняття закону про можливість надання Україні оборонного озброєння. Про це під час свого візиту до Києва 4 вересня заявив сам п. Мак-Кейн. «Ми віддані цій справі: маємо зробити все можливе, щоби переконати уряд і наших колег у Конґресі ухвалити закон, який дозволить і буде вимагати надання оборонної зброї українським військовослужбовцям. Зараз в Україні такого обладнання немає», — сказав він.

Розповідаючи про мету свого візиту, сенатор наголосив на тому, що приїхав висловити підтримку Україні. Відповідаючи на уточнююче запитання, яку саме зброю він вважає за необхідне надати українській армії, Джон Мак-Кейн сказав: «Гадаю, це — протитанкове озброєння, що дуже важливо, бо важка панцерна техніка — головний засіб, який використовують росіяни. Також необхідно надати Україні розвідувальні дані. Мова йде й про протиповітряне, протизенітне й інше озброєння, якого зараз немає в Україні».
Сенатор висловив жаль щодо того, що санкції, запроваджені стосовно Російської Федерації (РФ) раніше, не дали належного результату й були, швидше, «ударом по руках». А на запитання про те, які санкції зможуть зупинити аґресію, п. Мак-Кейн відповів: «Секторальні санкції, а не індивідуальні, інституціональні, деякі з них можуть викликати економічний вплив у європейських країнах, але тут на карті стоїть доля набагато важливіших речей».
Віталій Кличко, міський голова Києва, зустрівся із сенатором Мак-Кейном і Джеффрі Пайєттом, послом США в Україні. Мер подякував сенатору за підтримку, яку США надають Україні, і відзначив вагому роль сенату в об’єднанні американських лідерів громадської думки та суспільства проти російської аґресії. Лідер партії УДАР зазначив, що через постійне порушення російською стороною обіцянок щодо деескалації конфлікту, вірити деклараціям Путіна не можна. Тому імплементація мирного плану Президента України має відбуватися під суворим контролем Організації з безпеки та співробітництва в Європі й інших міжнародних організацій.
«Зі свого боку, ми вимагаємо виведення всіх іноземних (російських) військ із території України, у тому числі терористів, яких контролює РФ, а також вивезення їхнього озброєння та військової техніки, закриття кордону й звільнення всіх заручників на Донбасі та громадян України, що утримуються на території Росії», — наголосив п. Кличко.
Сенатор Мак-Кейн зазначив, що США надалі допомагатимуть Україні. «Я приїхав засвідчити ще раз, що Україна має багато друзів у США, і багатьом не байдуже, що тут відбувається. Тому ми вважаємо, що Україні необхідно надавати допомогу, зокрема зброєю та спорядженням», — підкреслив сенатор. А в перспективі, за словами п. Мак-Кейна, допомога США повинна також стосуватися підготовки військових кадрів для України та її Збройних сил.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply