Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Закупівлю російського газу рекордно зменшили

Автор:

|

Березень 06, 2014

|

Рубрика:

Закупівлю російського газу рекордно зменшили

Україна знизила закупівлю російського газу майже втричі. Обсяги закупленого палива в лютому скоротилися з 147 млн куб. м до 28 млн куб. м газу на добу, повідомило джерело в газовій галузі. Едуард Ставицький, виконувач обов’язків міністра енергетики й вугільної промисловості, підтвердив, що Київ почав купувати менше газу у зв’язку зі скороченням споживання палива в країні через теплу погоду наприкінці лютого ц. р. 

«У ситуації, коли в нас є труднощі зі збором грошей із ринку, а також значна заборгованість за газ перед Російською Федерацією (РФ) за минулі періоди, ми вирішили купувати менше палива», — сказав він.
Раніше в Міненерґо повідомили, що борги України перед Росією становлять близько 1,62 млрд USD. Однак російський «Газпром» не коментує ситуації офіційно. Водночас, джерело в компанії каже, що скорочення закупівлі газу не відповідає раніше досягнутим з Україною домовленостям про збільшення поставок.
За словами Олександра Тодійчука, голови міжнародного енергетичного клубу Q-club, Україна не може купувати більше газу, оскільки вже в березні в компанії забракне грошей для погашення боргу перед РФ. «І тоді вже з 10 березня нам можуть перекрити газ. Причому врегулювати це питання політично, як раніше, з урахуванням складності моменту буде дуже й дуже непросто», — зазначив п. Тодійчук.
Тим часом, джерело в «Газпромі» пояснює, що наявність знижки на газ залежатиме від того, хто очолить новий уряд. «Звільнивши Юлію Тимошенко, котра підписала угоду від 19 січня 2009 року, Україна ще раз продемонструвала, що ці договори були цілком законними й жодних претензій до них бути не може», — заявили в монополії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply