Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Які сфери економіки допомагає розвивати 3G

Автор:

|

Травень 07, 2015

|

Рубрика:

Які сфери економіки допомагає розвивати 3G

3G

Багаторічне очікування нового рівня мобільного зв’язку наближається до завершення: великі компанії та рядові користувачі готуються до масового запуску технології 3G в Україні.

Інвестиції в економіку
За даними незалежних досліджень, економіка країн із вищим проникненням 3G зростає швидше на 0,15 % на рік. Впровадження 3G операторами вимагає великих інвестицій, що саме по собі вже є позитивним для економіки. Яніка Мірило, колишній радник міністра економічного розвитку й торгівлі України, зазначає, що кожен мільйон, вкладений в телекомунікаційну галузь у США, створює 18 нових робочих місць. У випадку з Україною йдеться про кілька мільярдів інвестицій. Таким чином, це може призвести до створення кількох десятків тисяч високооплачуваних робочих місць.
Крім того, експерти погоджуються на тому, що ширше проникнення 3G — це перші серйозні іноземні інвестиції в економіку й чималі додаткові податки. Гроші, отримані державою за продаж ліцензій та надання для використання частот, теж поповнюють бюджет.
Але купівля ліцензій та вдосконалення обладнання операторами відкривають більше можливостей і для економіки. Вкладення коштів національних операторів зв’язку останнього часу подають чіткий і важливий сигнал іноземним капіталовкладникам. Зараз, коли українська економіка потребує надходжень із-за кордону, чималі інвестиції операторів здатні продемонструвати віру в розвиток країни.

Торгівля
Українці все частіше купують речі в Інтернеті. Це — одяг, продукти харчування, але найбільше — електроніка та побутова техніка. Однак переважна більшість таких покупців мешкає у великих містах, де рівень доступу до Всесвітньої мережі та її швидкість є значно вищими за реґіони. Зв’язок третього покоління надасть відчутний поштовх інтернет-торгівлі в країні через зростання доступу до спеціалізованих майданчиків онлайн.
Мешканці сіл, куди телекомунікаційні компанії не прокладають кабелів через невигідність, завдяки поступовому проникненню 3G отримають змогу здійснювати покупки в Інтернеті, користуватися онлайн-банкінгом, що значно спрощує керування власними фінансами та пришвидшує здійснення торгівельних операцій.
Понад 250 млн людей у світі використовує свої мобільні пристрої для оплати товарів і послуг із обігом понад 235 млрд USD на рік. В Україні ця технологія тільки набирає обертів, однак зрозуміло, що масовий запуск технології 3G значно пришвидшить цей процес.

Освіта
Процес навчання й освоєння нових спеціальностей все більше переміщується в онлайн. Для здобуття нової професії зараз можна, не виходячи з дому, пройти кілька курсів на спеціалізованих ресурсах і виконати низку практичних робіт.
Найшанованіші університети викладають у вільний доступ десятки й сотні годин своїх лекцій, розробляють спеціальні програми та проводять іспити для тих, хто хоче розвиватися й пізнавати нове. Але для постійного доступу до навчальних матеріалів, ясна річ, потрібен стабільний і досить швидкий інтернет-зв’язок, чого дуже часто не мають мешканці реґіонів України.
Інший приклад — локальніший. Навчальні заклади використовують Всесвітню мережу для швидкого доступу своїх учнів і студентів, а також їхніх батьків – для контролю та підтримки успішності перших. Використання інтернет-технологій уже давно робить процес навчання більш ефективним як для викладачів, так і для студентів.

«Розумне» місто
Концепція Smart City в Україні стає все популярнішою. Контроль і керування будинком за допомогою смартфону, переносні ґаджети, пошук місця для паркування, орієнтація у місті в реальному часі згідно з вашим місцезнаходженням, контроль за ефективним використанням енергоресурсів вашого помешкання. Все це потребує стабільного з’єднання з Інтернетом у конкретний час. Якщо вдома або в офісі під’єднання через Wi-Fi вирішує це завдання, то при пересуванні містом технологія 3G однозначно стане у пригоді.
А нові пристрої, які допомагають нам у повсякденному житті, часто не обмежуються містом. Сільське господарство все активніше включається в технологічний процес, адже, по-перше, готові хай-тек рішення допомагають суттєво економити кошти, наприклад, завдяки технологіям точкового землеробства, а по-друге, зробити контроль за аграрними процесами зручнішим для щоденного використання. Не є таємницею, що аграрний сектор — одна з найперспективніших галузей української економіки, тому швидкий доступ до Інтернету стане вірним та вже необхідним помічником для підкорення нових вершин.

Туризм
Привабливість України для іноземних гостей має два боки медалі. З одного — це багата культурна спадщина, унікальна природа та різноманітність історичних пам’яток, а з іншого — наявність проблем, з якими може зіштовхнутися іноземець в Україні. Невеликий відсоток українських громадян, котрі володіють англійською, та наявність незначної кількості туристичної інформації цією мовою, можуть викликати труднощі у гостей з-за кордону.
Звісно, мобільні додатки, що автоматично перекладають як текст, так і голос, тепер доступні для кожного, хто має смартфон. Але наявність швидкого інтернет-з’єднання тут — запорука оперативності в отриманні необхідної інформації. Крім того, купівля електронних квитків хоч до музею, хоч до театру, а ще й, що важливіше, на потяг, автобус або літак сприяє новим туристичним потокам як усередині країни, так і за її межами.

IT-сектор
Про успішність виробництва інформаційних технологій в Україні свідчать цифри: економісти оцінюють цей ринок понад 2 млрд USD на рік. Українські фахівці є доволі затребуваними в світі, а компанії все більше співпрацюють з іноземними. І розвиток нового мобільного стандарту зможе більше розкрити і без того чималий потенціал.
Досвід інших країн яскраво демонструє, що розвиток мобільного зв’язку до стандарту 3G істотно збільшує кількість виробників і користувачів мобільних додатків у цих країнах. Не кажучи вже про те, що IT-фахівці і самі часто є активними споживачами технологічних новинок. Використання 3G дасть змогу значно зекономити на логістиці та підвищити ефективність власної праці, працюючи віддалено. І це при тому, що використання технологічних рішень в інших сферах дуже часто залежить від розвитку вітчизняного IT-сектора.

Андрій Петруня, УП

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...