Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Як там «Вітіна тисяча»?

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

Як там «Вітіна тисяча»?

25 грудня «Ощадбанк» закінчує виплачувати цього річ по 1000 грн зі знецінених радянських вкладів. Як пояснили в прес-службі банку, ця дата визначена постановою уряду про виплати й пов’язана із закінченням бюджетного року. За останніми даними, компенсації на суму 3,98 млрд грн отримали 4,22 млн осіб (середня сума виплати – 943 грн, позаяк були рахунки з вкладами меншими, ніж тисяча грн, і з цими вкладниками розрахувалися повністю). Наразі залишилося 40 тис. зареєстрованих, із якими «Ощадбанк» не розрахувався цього року, але вони отримають свою тисячу, якщо до 25 грудня заберуть у банку депозитну картку.

А ось на 2013 рік записалося вже понад мільйон претендентів, 617 тис. із них зареєструвалися вперше, а 548 тис. – уже отримали по 1000 грн 2008-го й зараз стали в чергу за другим траншем.
Загалом є приблизно 5,4 млн реальних одержувачів, до яких може додатися ще стільки ж тих, хто отримав по 1000 грн 2008 року. Що ж до тих вкладників, які не прийшли по гроші (близько 1,5 млн власників радянських депозитів), то в «Ощадбанку» їхню відсутність пояснюють трьома причинами: перша — померли, а їхні ощадкнижки загубилися, друга — еміґрували, третя — це заможні люди, для яких 1000 грн — не гроші.
Офіційної інформації про виплати «тисячі СРСР» не буде, поки не приймуть бюджету-2013 і постанови Кабінету Міністрів про виплати, яке діє рік, пояснила Ірина Колосовська, керівник прес-служби «Ощадбанку». Але джерело в Міністерстві фінансів повідомило: «згорілі» внески обов’язково компенсують, адже невикористаними залишиться як мінімум близько 2 млрд грн, виділених на цей рік. Скільки до них додадуть, наразі не відомо, бюджет іще готується. У початковому варіанті йшлося про 8 млрд грн, зараз уже неофіційно повідомляють про суму до 4 млрд грн.
У тому, що виплати будуть, не сумнівається й Олександр Охріменко, президент «Украналітцентру»: «Два мільярди невикористаних гривень перенесуть навіть із політичних міркувань, а всього можуть виділити й 10 млрд грн, залежно від того, яку інфляцію закладуть. Прогноз – до 7 %».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...