Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

Як боротися з монополією?

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Як боротися з монополією?

Україна розглядає варіант реверсного використання частини газотранспортної системи (ГТС), що дасть змогу імпортувати в країну газ трубогонами не тільки з Росії, а й із Європейського Союзу і знизить ціну на імпортний газ на вітчизняному ринку.

«Нафтогаз» планує підписати з німецькою компанією RWE короткотерміновий контракт на поставку в Україну через трубогони Словаччини спотового газу, купленого в Європі. Адже існує проект рамкової угоди та відповідні контракти, призначені забезпечити угоду «Нафтогазу» з RWE. Проект цього документа кардинально відрізняється від договору купівлі-продажу від 19 січня 2009 року, укладеного між «Нафтогазом» і «Газпромом». При цьому рамкова угода «Нафтогазу» з RWE є достатньо збалансованим документом. Права та зобов’язання кожної зі сторін є паритетними й не обтяжені надмірними умовами.

Угода розрахована на невеликі обсяги поставок. Але сам факт може вплинути на подальші позиції України в перемовному процесі з «Газпромом». Представники України провели перемовини з Туреччиною та Болгарією щодо використання одного з турецьких терміналів, щоби потім організувати поставку газу через ГТС Болгарії в Україну.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply