Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Влада захищає великі компанії

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

Влада захищає великі компанії

Українські підприємці незадоволені відсутністю в державі умов для розвитку малого та середнього бізнесу. Вони хочуть приборкати корупцію та посилити свій вплив на ухвалення важливих економічних рішень. Представники малого та середнього бізнесу України виступають проти посилення податкового тягаря, а також корупційних поборів із боку влади й мають намір боротися з монополістами на ринку товарів і послуг. Такими є підсумки Всеукраїнського з’їзду малого та середнього бізнесу, що пройшов у Києві. Підприємці заявляють, що не миритимуться з утисками їхніх інтересів на догоду великому капіталу.

Виживання в екстремальних умовах
Власники малих і середніх приватних підприємств упродовж трьох останніх років були змушені істотно знизити свою економічну активність і скоротити робочі місця, розповіла Ірина Березинець, директор чернігівської фірми «Аксіос-сивер». За її словами, це відбувається через посилення податкового тягаря та корупційного тиску з боку державних органів на малий бізнес, а також зниження купівельної спроможності населення.
«У людей стало менше грошей, вони менше купують товари та послуги, а продавці, своєю чергою, роблять менше замовлень виробникам. Це призводить до загального зниження доходів бізнесменів», — сказала п. Березинець. Вона зізналася, що така ситуація є вигідна й навіть дозволяє розвиватися її бухгалтерській фірмі. Адже в нинішній критичній ситуації бізнесмени все частіше змушені звільняти своїх бухгалтерів і вдаватися до послуг її підприємства.
Цю тенденцію підтвердила й Наталія Кожевіна, директор чорноморського пансіонату «Вікторія». За її словами, тут також довелося скоротити персонал, а економічне виживання вдається забезпечити тільки за рахунок залучення платоспроможних гостей із Росії та Білорусі. Проте всі доходи «з’їдають» поточні виплати. «У нас не залишається коштів на розвиток і поліпшення умов відпочинку. Узяти кредит у банку — фактично неможливо. Це означає, що нас ведуть до сумного фіналу», — наголосила п. Кожевіна.

Чим небезпечний малий бізнес?
На думку Наталі Кожевіної, українська влада повністю стала на позицію захисту інтересів великого бізнесу та монополій. «Вони хочуть «загнати» підприємців, як вони кажуть, «у робочу силу» на своїх великих підприємствах і не розуміють, що якість такої робочої сили не може задовольняти висунутих вимог», — переконана Наталія Кожевіна.
Вона вважає, що влада просто не розуміє користі, яку приносить малий і середній бізнес державі, забезпечуючи зайнятість і надходження до скарбниці за рахунок податків і зборів.
«Малий і середній бізнес — не вигідний для української влади», — заявив у своєму виступі на з’їзді Віталій Кличко, лідер партії УДАР. За його словами, у розвинених країнах Старої Європи понад 50 % валового внутрішнього продукту забезпечують малі та середні підприємства. В Україні цей показник, згідно з офіційними даними, становить лише 7 %.

Політика малих перемог
Проте українським підприємцям усе ж удалося здобути кілька малих перемог, розповіла Оксана Продан, голова правління Всеукраїнського об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця». Серед них вона назвала блокування 2012 року ухвалення законів про обов’язкове встановлення касових апаратів для платників єдиного податку, а також законопроекту про внутрішню торгівлю, який надавав монопольні переваги великим торговельним мережам.
«Сьогодні законодавчі вимоги підприємців включено до програми всіх п’яти парламентських фракцій, що ввійшли до Верховної Ради, за підсумками парламентських виборів 2012 року», — зазначила п. Продан.
Своєю чергою, Леонід Козаченко, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, повідомив, що під тиском підприємців уряд погодився заборонити відкривати великим торговельним мережам мегамаркети в містах, де кількість населення менша, ніж 10 тис. громадян.
«Якщо велика мережа поставить свій магазин у такому селищі, із нею ніхто не зможе конкурувати, оскільки вона монопольно диктуватиме свої ціни», — сказав п. Козаченко.
Якою буде доля інших ініціатив організацій малого та середнього бізнесу, поки що не зрозуміло. Урядовці проігнорували з’їзд підприємців. Тож активістам, мабуть, залишається сподіватися лише на представників парламентської опозиції, що були присутні на з’їзді.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply