Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Відмова від американського бізнесу

Автор:

|

Квітень 11, 2013

|

Рубрика:

Відмова від американського бізнесу

Олег Бахматюк, власник найбільшого в Україні за розміром земельного банку аґрохолдингу — компанії Ukrlandfarming, визнав невдалим договір із придбання 2011 року Townsends Inc., американського переробника курятини. Компанія витратила на цей бізнес більш ніж 55 млн USD, але так і не зуміла зробити його прибутковим.

Пан Бахматюк тепер розшукує покупця для своїх американських активів. Ідеться про підприємство з переробки курячого м’яса, завод із виробництва кормів для птиці й інкубатор, який раніше належав збанкрутілій компанії Townsends Inc. 2011-го філію Townsends у Північній Кароліні купила Omtron, що входить зараз до Ukrlandfarming.
«Слід визнати, що це була не дуже вдала інвестиція», — поскаржився п. Бахматюк. За його словами, компанія заплатила за активи в Штатах 24,9 млн USD, а також зазнала додаткових витрат на суму близько 30 млн USD. Бізнесмен розповів, що придбав активи Townsends, чекаючи на відновлення ринку США, однак через імпорт м’яса птиці з Південної Америки, в основному з Бразилії, американський ринок став перенасиченим курятиною. У підсумку підприємець вирішив «піти з ринку США, зафіксувавши збитки».
Тим не менше, позбутися американського активу буде непросто. Близько 130 фермерів зі штату Північна Кароліна подали до суду на Omtron за порушення умов договору. У червні 2011 року Omtron запропонувала трирічні контракти групі фермерів, які мали вирощувати курей до певної ваги. У договорах відсутній пункт про можливість їх розірвання з економічних причин. Тепер фермери вимагають компенсації невизначених збитків. Цей крок, своєю чергою, змусив компанію Omtron розпочати процедуру банкрутства, щоб уникнути додаткових витрат.
Галузеві експерти не впевнені, що Олег Бахматюк зможе виручити й половину зазнаних ним втрат у США. За словами Євгена Лаврова, голови українського представництва литовської групи компаній Arvi (працює в секторі сільського господарства, у тому числі виробництва курячого м’яса), насправді ключова трудність, із якою зіштовхнувся п. Бахматюк, — це неможливість налагодити постачання американського м’яса птиці третім країнам.
Нагадаємо, що раніше бізнесмен планував, що ключовим ринком збуту для його американських активів виявляться ринки Близького Сходу, а також Росії й України. «Однак, як свідчить практика, м

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply