Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Вартість транспортування російського газу підвищили

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

Вартість транспортування російського газу підвищили

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), підвищила тарифи на транспортування природного газу магістральними газогонами «Укртрансгазу» з 7,5 грн до 32,9 грн за 1 тис. куб. м. Також НКРЕ підняла тариф на зберігання природного газу в підземних сховищах газу для «Укртрансгазу» з 18 грн до 46,2 грн за 1 тис. куб м.

Нагадаємо, що з 1 травня ц. р. НКРЕ зберегла граничні ціни на газ для промспоживачів на рівні 3509 грн за 1 тис. куб. м. Вартість транспортування газу українським трубопроводом 2012 року підвищилася на 10,7 %, порівняно з попереднім роком. При цьому ціни на транспортування газу в четвертому кварталі 2012-го не змінилися, порівняно з попереднім кварталом. Підвищення вартості транспортування газу по Україні в цьому світлі виглядає логічним, оскільки уряд намагається не допустити нестачі надходження коштів за цією статтею доходів.
Як вважає Янеш Копач, голова секретаріату Європейського енергетичного співтовариства (ЄЕС), Україна повинна бути готова до скорочення обсягів транспортування газу її територією. Це, за його словами, у тому числі, пов’язане з тим, що в Європі зараз побудовано нові LNG-термінали, які завозять дешевий газ із Катару й інших країн. Крім того, споруджуються інші газотранспортні системи TANAP (Трансанатолійський газопровід) для поставок з Азербайджану до Італії), а також Nabucco West (із Туреччини до Австрії).

До слова
В України є всі можливості, щоби стати великим енергетичним хабом. Таку думку висловив Стефан Юдіш, головний виконавчий директор RWE Supply & Trading GmbH. За його словами, у питанні створення Східноєвропейського газового хаба (на території України, Словаччини, можливо, ще й Австрії) потрібно дотримуватися принципу «перед тим як бігти, треба почати рухатися». Посадовець зазначає, що якщо Україна в досяжному майбутньому зможе стати енергетично незалежною, забезпечивши себе за рахунок внутрішнього видобутку газу, у тому числі сланцевого, а можливо, навіть стане чистим експортером, тоді вона зможе стати «важливим торговим пунктом для енергоресурсів». Водночас, він уточнив, що реверс газу через Словаччину в Україну відкриє можливість використання українських підземних сховищ газу для європейських компаній. «Якщо вдасться реалізувати маршрут поставок через Вельки Капушани-Ужгород, то Україна має шанс стати енергетичним хабом, оскільки використання сховищ передбачає, що газ можна безперешкодно транспортувати в Україну й назад у міру потреб», — сказав п. Юдіш. Топ-менеджер також зазначив, що Гюнтер Оттінґер, комісар Європейського Союзу з енергетики, «дуже зацікавлений у тому, щоб Україна інтегрувалася в енергетичну систему Європи й щоб існуючі договори виконувалися».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply