Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Українців можуть позбавити Інтернету

Автор:

|

Січень 23, 2014

|

Рубрика:

Українців можуть позбавити Інтернету

Українські громадяни ризикують залишитися без доступу до Інтернету, а провайдери – узагалі, опинитися поза законом. Такі загрози, попереджають інтернетники, містяться в Законі «Про судоустрій і статус суддів», які підписав Янукович після скандального голосування у Верховній Раді 16 січня. Вони вже звернулися з відкритим листом до президента.

Інтернет-асоціація України, що об’єднує понад 150 провайдерів і телекомунікаційних компаній, уже в законопроекті побачила чимало дискусійних норм. Перша — це впровадження ліцензування доступу до мережі як із комп’ютера, так і з телефону. Відтепер її має отримувати кожен оператор. От тільки того, як це зробити, не пояснює ні закон, ні жоден інший документ. Адже немає ні органу, який видасть ліцензію, ні умов ліцензування.
«Це призведе до того, що певний час усі ці провайдери будуть поза законом. І не через те, що не володіють документами, а тому що навіть не мають змоги їх подати», — нарікає юрист Інна Рудик.
«Вводиться додаткова регуляція на й так зарегульованому телекомунікаційному ринку. Тобто, мобільні оператори мусять отримувати додаткову ліцензію», — зауважив Михайло Шуранов, директор із корпоративних зв’язків мобільного оператора. Причому в законі йдеться про те, що кожен користувач мобільного Інтернету має отримувати послуги за допомогою телеком-карток, хоча того, що це таке, не визначає. Тому не відкидається думка, що дію цих загадкових пристроїв можуть поширити й на інші галузі, наприклад, на телебачення.
Та найбільша проблема, кажуть інтернетники, криється в нормі про відімкнення доступу до тих чи інших сайтів. Операторів Інтернету змушуватимуть це робити, якщо загрозу в електронних сторінках побачить експертна рада — орган, визначення та складу якого теж не існує. Як і процедури підбору експертів. Політологи, своєю чергою, певні: щоб експертна рада взагалі запрацювала, треба ухвалити не один підзаконний документ. А як вона діятиме — уже приблизно собі уявляють. «Пам’ятаєте Нацраду з питань моралі? Буде щось подібне», — зловтішається політолог Вадим Фесенко.
Таким чином, Україна зможе потрапити до товариства країн, де доступ до Інтернету заборонений або обмежений, як-от Північна Корея, М’янма, Куба, Саудівська Аравія, Іран, Китай, Сирія, Туніс, В’єтнам і Туркменістан.

Олександр Романюк, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply