Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Українські крамниці відмовляються від товарів із РФ

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

Українські крамниці відмовляються від товарів із РФ

Російське вбиває!

Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила рамковий законопроект, який дозволить їй запровадити понад 20 видів санкцій проти «головного торгового партнера» — Російської Федерації (РФ). Україна зможе блокувати активи фізичних осіб, відкликати ліцензії в компаній і банків, обмежувати транзит російського газу до Європи. Список, куди ввійшло 172 фізичні та 65 юридичних осіб, проти яких буде застосовано санкції, оприлюднять незабаром.

За даними Infoline, у фізичному вираженні обсяги продажів у продуктовому ритейлі в Україні впали всього на 1 % (у грошовому вираженні падіння здебільшого відбулося через девальвацію). Причому падіння продажів російських товарів від початку 2014-го склало від 25 до 40 %.
«Ми відмовилися від багатьох російських товарів у зв’язку з відсутністю попиту, — коментує Олена Разумова, представник компанії «Ритейл ґруп». — Якщо раніше покупець не звертав особливої уваги на виробника, то тепер ситуація – протилежна: споживач максимально та добровільно підтримує вітчизняного виробника. Російські товари просто припинили купувати».
Відрізнити російські товари в супермаркетах України дуже просто: згідно із законодавством, торгові мережі зобов’язані маркувати країну-виробника, додає Олена Обухівська, представник компанії «Євротек». Тому в українських супермаркетах на цінниках, здебільшого, розміщено зображення прапора країни-виробника.
Інші торговельні мережі також почали виводити з асортименту російські товари під гаслом: «Російське вбиває!» Дрібні ритейлери діяли ще радикальніше: наприклад, торгові мережі Івано-Франківська заявили, що повністю виключили російські товари зі свого асортименту. Аналогічно вчинили й окремі продуктові крамниці в Житомирі. Волинський ритейлер «Наш край», що керуює більш ніж сотнею магазинів, повідомив про скорочення лінії російської продукції за рахунок алкоголю, чаю, супутніх товарів, побутової хімії та молокопродуктів.
Щодо російського одягу та взуттєвих ритейлерів і закладів громадського харчування в Україні є частка негативу, але менша, ніж із продуктами. Це можна пояснити тим, що своєї приналежності до Росії прапорами на цінниках ніхто не афішує. Хоча на початку 2014 року в Інтернеті з’явився список «Знай ненаших» — перелік російських брендів, що працюють в Україні й від яких споживачам варто відмовитися. До нього потрапили «Іль Патіо», «Якіторія», «Шоколадница», «Кофе-хаус», Incity, Ostin, Love Republic і Carlo Pazolini. Частина цих компаній, наприклад, Carlo Pazolini, зараховують себе до міжнародних, але були створені у РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply