Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Україна зі скрипом покращує економічні показники

Автор:

|

Листопад 07, 2013

|

Рубрика:

Україна зі скрипом покращує економічні показники

За минулий рік Україна піднялася в рейтинґу легкості ведення бізнесу Світового банку (СБ) на 28 позицій, ідеться в щорічному його дослідженні. Тепер Україна посідає 112-ту позицію серед 189 досліджених економік. «Україна більше за всіх покращила сприятливість умов підприємницької діяльності за останній рік», — зазначили у СБ. За оцінками експертів Світового банку, поліпшення найбільшою мірою відбулося завдяки реформам у сфері дерегуляції у будівництві, реєстрації власності та доступу до кредитування. Україна тепер посідає в рейтинґу місце між Ліваном і Папуа Новою Ґвінеєю.

Загалом, уже восьмий рік поспіль світовий рейтинґ із створення найсприятливіших умов для ведення бізнесу очолює Сингапур. До десятка лідерів також увійшли Сянган, Нова Зеландія, США, Данія, Малайзія, Республіка Корея, Грузія, Норвегія, Велика Британія й Чад. Росія за рік піднялася на 19 позицій — до 92-го місця, Білорусь — на одну, до 63-го, Молдова — на вісім, до 78-го.
За п’ять останніх років Україна також вийшла на друге місце серед усіх країн за темпами скорочення відставання від найкращої (найпростішої) у світі системи оподаткування — Об’єднаних Арабських Еміратів. Про це сказано у звіті до рейтинґу Doing Business-2014, складеному СБ і Міжнародною фінансовою корпорацією (МВК). Серед іншого в галузі оподаткування України експерти відзначили спрощення процедури та послідовне зниження часу на сплату податків.
«Україна спростила звітність із корпоративного податку на прибуток, ПДВ і внеску на соціальне забезпечення, який подають компанії. 2012 року завдяки цьому скоротився час (на подачу звітності), згідно з українським податковим законодавством, на 101 годину — із 491 до 390», — констатують експерти.
У своєму звіті фахівці також зробили акцент на спрощення сплати податків в Україні завдяки «подальшому вдосконаленню системи електронного документообігу». Крім того, окрему увагу приділено спрощенню отримання свідоцтва платника ПДВ, що забезпечило підвищення позицій України за критерієм «Реєстрація власності». Загалом у Doing Business-2014 Україна піднялася на 25 позицій — на 112-те місце, порівняно з торішнім рейтинґом.
А ще в Україні покращилася система митного адміністрування. Такого висновку дійшли експерти СБ і МФК. «Україна спростила міжнародну торгівлю завдяки прискоренню подачі митних декларацій і скорочення числа фізичних перевірок», — зазначили фахівці. За їхніми даними, час, необхідний для імпорту товарів в Україну, скоротився з 33 до 28 днів, експорту — із 30 до 29 днів. Разом із тим, зросли витрати на оформлення експорту й імпорту, у тому числі через підвищення рівня послуг у портах.
Реформи в українській державі зафіксовано у восьми з десяти галузей. У цьому стосунку Україну визначили як топ-реформатора у світі. Як наголосив Олександр Клименко, міністр доходів і зборів України, нинішня робота його відомства спрямована на автоматизацію всіх процедур митного контролю — для підвищення швидкості оформлення вантажів, зменшення витрат бізнесу, мінімізації людського чинника. Для прискорення митних процедур буде розширюватися практика використання попереднього митного оформлення. Причому на митниці вже істотно скорочено кількість фізичних оглядів товарів.
Раніше серед основних якісних змін у митній сфері, що відбулися в Україні від 2012 року, експерти називали імплементацію норм нового Митного кодексу. Зокрема, Денис Шендрик, співголова Митного комітету Європейської бізнес-асоціації та менеджер «PwC Україна», звертав увагу на запровадження чотиригодинного ліміту, протягом якого митні органи повинні завершити митну «очистку» товару та створити можливість проводити митне оформлення на будь-якій митниці.
А Роберт Зелді, менеджер відділу регулювання та міжнародної торгівлі компанії ЕY, перевагою для бізнесу називав, зокрема, розширення практики застосування електронного декларування (за І півріччя 2013-го кількість електронних митних декларацій зросла з 20 до 83 %).

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply