Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Україна може згасити світло та перекрити воду

Автор:

|

Листопад 13, 2014

|

Рубрика:

Україна може згасити світло та перекрити воду

Відрізаний від світу Крим

Із 3 вересня ц. р. «Укрінтеренерґо» обмежило обсяги перетікання потужності з енергосистеми України до окупованого Росією Криму. «Унаслідок недостатнього забезпечення палива на теплових електростанціях України і дефіцитом гідроресурсів, що призвело до загрози порушення балансу між генерацією та споживанням електроенергії, «Укрінтеренерґо» необхідно понизити перетікання потужності з енергосистеми України в Кримську енергосистему до таких лімітів: на час вранішнього (з восьмої до десятої години за київським часом) і вечірнього (з 18-ї до 22-ї за київським часом) максимумів навантаження — до 300 Мвт; у денній зоні — до 500 Мвт; у нічний час (з 23-ї до шостої за київським часом) — до 600 мВт», — інформує прес-служба цього державного підприємства.

Наголошується, що «Укрінтеренерґо» обмежить обсяги перетікання потужності «Крименерґо» до відповідних величин. «Підірвані терористами залізничні колії, переїзди та мости, зупинка кількох шахт у Луганській і Донецькій областях значно ускладнюють забезпечення енергооб’єктів України вугіллям марки «А» і «Т». Дефіцит палива і, як наслідок, дефіцит генерації електроенергії призводить не лише до порушення балансу між генерацією та споживанням електроенергії, а й до можливих віялових відключень електропостачання населення на території України у моменти пікових навантажень», — зазначив Володимир Зіневич, директор «Укрінтеренерго». У підприємстві заявили, що у разі, якщо ліміти не виконуватимуться споживачами Криму, компанія буде змушена повністю відімкнути лінії енергоживилення на півострів.
Також Україна буде постачати питну воду в окупований Крим тільки у тому разі, якщо господарюючі організації півострова укладуть договори з українськими господарствами. Та поки таких угод немає, уряд вирішив збудувати дамбу, що повністю припинить подачу води в окупований Російською Федерацією (РФ) Крим. «Зараз немає жодної господарюючої організації в Криму, яка б уклала угоду з нашими господарюючими організаціями щодо постачання води. Зрозуміло, що на державному рівні ми це робити не можемо й не будемо. Оскільки це — окупована територія, і Держводагенція не бере участі у постачанні води до Криму», — заявив Андрій Мохник, міністр екології та природних ресурсів України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply