Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Топ-20 воєнізованих економік

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Топ-20 воєнізованих економік

Згідно з Глобальним індексом мілітаризації (GMI), 2012 року Білорусь посіла 16-те місце за рівнем мілітаризації у світі. Прикметно, що впродовж 12 останніх років країна жодного разу не випадала з першої двадцятки цього індексу. Україна ж посіла 20-ту сходинку в списку.

Рейтинґи воєнізації готуються Боннським міжнародним інститутом конверсії (BICC) з 1990 року на основі інформації, отриманої з 149 країн. Одним із ключових критеріїв є частина витрат на оборону в загальному обсязі валового національного продукту (ВВП). При цьому аналітики порівнюють видатки на військові потреби з іншими соціально-суспільними витратами, наприклад, на освіту й охорону здоров’я.
Як свідчить аналіз BICC, найбільш мілітаризованим реґіоном світу є Близький Схід. За GMI -2012, першу сходинку посів Ізраїль, за ним йдуть Синґапур і Сирія. Росія потрапила на четверте місце, випередивши Кувейт (8) і Саудівську Аравію (10). Азербайджан опинився на 15-й позиції, відразу за ним, як уже зазначалося, іде Білорусь (16), закриває двадцятку Україна.
Варто зазначити, що Сполучені Штати посіли лише 30-те місце, хоча за витратами на армію вони лідирують — військовий бюджет США становить 687 млрд USD. До першої півсотні ввійшло й кілька країн Латинської Америки — Чилі (34), Еквадор (36), Перу (48) і Колумбія (49). Індикатор країни-учасника індексу, Німеччини, змінився несуттєво — з 73-го місця 2009 року вона перемістилася на 81-ше. Китай окупував 83-тє місце, проте за видатками на оборону — 114 млрд USD — він іде одразу після США. Даних про Північну Корею аналітики не мають.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...