Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Технологічну нафту можна переробити

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Технологічну нафту можна переробити

Схема українських нафтогонів

Оператор магістральних нафтогонів «Укртранснафта» запропонувала Міністерству енергетики та вугільної промисловості переробити 1,355 млн т технологічної нафти, якою наразі заповнено не задіяні в транспортуванні ділянки нафтогонів. Така ініціатива міститься в листі Олександра Лазорка, голови правління «Укртранснафти», до міністра Юрія Продана.

Пропозиція мотивується тим, що зараз низка транзитних маршрутів територією України не є залучена в транспорування, а поставки нафти з Російської Федерації (РФ) на українські нафтопереробні заводи (НПЗ) припинено. Експерт також посилається на Закон «Про трубопровідний транспорт», згідно з яким, «Укртранснафта» зобов’язана вжити заходів із консервації нафтогонів, що не функціонують понад рік. До таких належать усі нафтопроводи, за винятком «Дружби», яким здійснюється транзит російської нафти до Європи.
«Укртранснафта», зокрема, пропонує замістити водною сумішшю і/або азотною сумішшю такі обсяги, викачані з ділянок: Держкордон із Білоруссю — Броди — до 125 тис. т сорту «Азері Лайт»; Херсон — Снігурівка — Кременчук — до 40 тис. т сорту «Юралс»; Великоцьк — Лисичанськ-Кременчук — до 500 тис. т «Юралсу»; Мічурінськ — Кременчук — до 10 тис. т «Юралсу»; Одеса — Кременчук — до 190 тис. т «Азері Лайту»; Долина — Надвірна — Жулин — Дрогобич — до 40 тис. т «Азері Лайту». У переліку також згадується нафтогін Броди — Одеса.
За даними «Укртранснафти», обсяг технологічної нафти (високоякісна азербайджанська нафта «Айзер Лайт») у ньому становить 450 тис. т. Зазначені вуглеводні пропонується переробити на потужностях «Укртатнафти» (Кременчуцький НПЗ у Полтавській області) із можливістю подальшої реалізації нафтопродуктів.
За оцінкою керівництва «Укртранснафти», вихід нафтопродуктів оцінюється 209 тис. т бензину А-92, 125 тис. т А-95, 520 тис. т дизпалива та 390 тис. т мазуту. Згідно з документом, отримані внаслідок переробки нафтопродукти пропонується зберігати в резервуарних парках юридичних осіб у центральних і західних областях України.
Як зазначив п. Лазорко, після переробки технологічної нафти додаткові надходження до бюджету від сплати акцизів і екологічного збору складуть 993 млн грн і 45 млн грн., відповідно. «Укртранснафта» є оператором нафтотранспортної системи України. 100 % її акцій перебувають в управлінні Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». Система магістральних нафтогонів «Укртранснафти» діаметром від 159 до 1220 мм загальною протяжністю 4,7 тис. км проходить територією 19 областей України. Олександр Лазорко вважається ставлеником групи «Приват», якій належать Кременчуцький, Дрогобицький і Надвірнянський НПЗ, залучені в запропоновану схемі переробки державної технологічної нафти.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...