Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

Супертанк для Таїланду

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

Супертанк для Таїланду

Перший танк «Оплот», виготовлений у Харкові, відправили до Таїланду. Контракт вартістю понад 200 млн USD із цією країною Україна підписала, обійшовши Німеччину, Росію, Китай і Південну Корею. На Харківському заводі імені Малишева, де збирають «Оплот», хизуються: мовляв, танк не має собі рівних у світі. І вже потім додають, що він є набагато дешевший за продукцію конкурентів — його вартість становить близько 5 млн USD.

Хоча хвалитися справді є чим: «Оплот» може без підготовки занурюватися на глибину до 2 м. А для Таїланду з його численними річками й озерами саме цей факт, кажуть на заводі, міг стати вирішальним. Панцерник обладнаний кондиціонером та ергономічними кріслами. За півтора року з дня підписання тайського контракту готова поки що лише одна машина. Мине стільки ж часу — і їх має бути вже 49. На заводі запевняють, що встигнуть.
Тайські генерали приїхали до Харкова, щоби на власні очі побачити та власними руками дооркнутися до першого виготовленого танка. Генерал Бунсантін Сансават, командувач бронетанкових військ Королівської тайської армії, каже, що вірить виробникам, але хотів переконатися в усьому сам. Він навіть попросився залізти всередину. Йому дозволили, і за лічені секунди командувач тайської армії видерся на башту — прямо в костюмі й начищених чоботах. Повернувся з танку начебто задоволений. «Я спеціально привіз сюди групу фахівців Королівської тайської армії для того, щоби упевнитися в можливостях України у виробництві такої техніки. Це однозначно підвищить боєздатність нашої армії», — в зазначив генерал.

До слова
Уранці 29 червня на автотрасі біля селища Пехо на півдні Таїланду прогримів вибух саморобного вибухового пристрою. Восьмеро військовослужбовців сил безпеки Таїланду загинули, двоє військових і двоє цивільних осіб було поранено. На місці вибуху утворилася вирва діаметром близько 2 м і завглибшки 50 см. У поліції повідомили, що бомбу заклали ісламські бойовики-сепаратисти, які, швидше за все, перебували неподалік і запустили механізм дистанційно. Протистояння сил безпеки й ісламських сепаратистів триває в трьох південних провінціях Таїланду — Наративат, Ялла й Паттані — від 2004 року. За цей час унаслідок терактів і перестрілок загинуло понад 5,5 тис. осіб і було поранено більш ніж 10 тис. осіб, в основному — мирних громадян.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply