Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

Скільки винна Україна міжнародним організаціям?

Автор:

|

Травень 16, 2013

|

Рубрика:

Скільки винна Україна міжнародним організаціям?

Аналітики групи глобальної розвідки Geostrategy надалі відстежують тему фінансової ситуації в Міністерстві закордонних справ (МЗС) України. Цього разу у фокус уваги потрапило питання, пов’язане зі сплатою членських внесків до міжнародних організацій, у яких Україна в різні часи набула повноправного членства.

Згідно з даними Єдиного державно реєстру Міжнародних організацій, членом яких є Україна, станом на початок 2013 року, вона була членом 75 міжнародних організацій. Складна внутрішньо-економічна ситуація в Україні призвела до того, що 2013-го почали різко урізатися асигнування на діяльність апарату зовнішньополітичного відомства України. У зв’язку із цим гостро постало питання: а чи зможе Україна цьогоріч сплатити в повному обсязі всі необхідні членські внески?
Провівши аналіз суми внесків, які 2013 року доведеться сплатити Україні за членства в 75 міжнародних організаціях, аналітики дійшли таких висновків:
* зараз неможливо точно вказати суму, яку необхідно перерахувати до низки міжнародних організацій, оскільки така інформація відсутня. Зокрема, мова йде про відсутність інформації щодо внесків України до Багатосторонньої агенції з гарантій інвестицій, Євроазіатської співпраці національних метрологічних служб, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародної асоціації розвитку, Міжнародної організації цивільного захисту, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародного транспортного форуму, Міжурядової організації залізничних перевезень, Світової організації автомобільних магістралей;
* за підрахунками аналітиків групи, загальна сума обов’язкового членського внеску 2013-го до всіх організацій, у яких бере участь Україна як постійний член, складає близько 46 млн USD. Ці гроші на тлі 90-мільйонного гривневого дефіциту МЗС України є дуже незначною сумою. Але не сплатити її не можна, оскільки борг України перед міжнародними організаціями далі зростатиме;
Станом на початок 2013 року, борг України перед міжнародними організаціями був доволі значним. Зокрема, ідеться про те, що окрім обов’язкового членського внеску Україна має сплатити 2013-го борг, накопичений за попередні роки, таким міжнародним організаціям:
* Всесвітня організація охорони здоров’я — 26,3 млн USD;
* Міжнародна європейська інноваційна науково-технічна програма EUREKA — 6,5 тис. EUR;
* Міжнародна комісія з наукових досліджень Середземного моря — 454 тис. EUR;
* Міжнародна організація виноградарства та виноробства — 85 тис. EUR;
* Міжнародна організація праці — 2,9 млн EUR;
* Міжнародний банк реконструкції та розвитку — близько 8 млн EUR;
* Міжнародний транспортний форум — 21 тис. EUR;
* Об’єднаний інститут ядерних досліджень — 43 тис. USD;
* Організація Об’єднаних Націй — близько 129 млн USD;
* Організація Об’єднаних Націй із промислового розвитку (ЮНІДО) — близько 1,6 млн USD;
* Продовольча та сільськогосподарська організація Організації Об’єднаних Націй (ФАО) — 550 тис. USD.
Таким чином, станом на 2013 рік, сукупний борг України перед міжнародними організаціями складає 139 млн 214 тис. USD і 29 млн 745 тис. EUR.
Аналітики вважають, що в умовах продовження поширення негативних наслідків глобальної фінансово-економічної кризи необхідно провести масштабну ревізію членства України в міжнародних організаціях. Імовірно, Україна могла би без особливих політичних і економічних наслідків припинити членство в низці міжнародних організацій, зокрема в Європейській і середземноморських організацій захисту рослин (щорічний внесок – 72 тис. EUR), Міжнародній електротехнічній комісії (щорічний внесок – 59 тис. CHF), Міжнародній організації франкофонії (щорічний внесок – 11 тис. EUR) і Міжнародній раді армійського спорту (щорічний внесок – 4 тис. EUR).
Поглиблений аналіз ефективності перебування України як повноправного члена в інших міжнародних організаціях також би міг вказати на ще ширший список тих організацій, перебування в яких має для України мінімальний практичний ефект.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/455

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply