Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Саудівські інвестори купують українську компанію

Автор:

|

Червень 20, 2013

|

Рубрика:

Саудівські інвестори купують українську компанію

Антимонопольний комітет дозволив компанії United Farmers Holding Company (UFHC), акціонерами якої є уряд Саудівської Аравії та члени королівської сім’ї, купити великого сільгоспвиробника Continental Farmers Group (CFG) з активами в Україні та Польщі. Остання є публічною сільськогосподарською компанією, акції якої котуються на Лондонській фондовій біржі.

Основні активи Continental Farmers Group розміщено у Львівській області, де компанія орендує 33 тис. га й має потужності зі зберігання 24 тис. т зернових і 30 тис. т картоплі. Крім цього, у Польщі CFG володіє 1,6 тис. га землі та ще 1,1 тис. га орендує, а також має елеватор на 12 тис. т і склад на 12 тис. т продукції.
Згідно з повідомленням CFG на Лондонській фондовій біржі, 16 травня ц. р. власники 77,5 % акцій компанії вже схвалили пропозицію про поглинання з боку UFHC. Остання була створена в березні ц. р. консорціумом Saudi Agricultural and Livestock Investment Co (SALIC), Saudi Grains & Fodder Holding (SGAF) і Almarai Company.
Утворена 2011 року SALIC займається забезпеченням, у першу чергу, продовольством населення країни. SGAF ла бузаснована 2006-го й відтоді інвестує в різні галузі промисловості, сільське господарство та нерухомість. Almarai Company працює на ринку з 1997 року, спеціалізуючись на виробництві молока й молочних продуктів, соків, хлібобулочних виробів та м’яса птиці.
Сума угоди становить 58,2-61,5 млн GBP, залежно від терміну викупу акцій CFG. На момент оферти – наприкінці березня – компанія була оцінена з премією 50 % до ринкової ціни її акцій на біржі. «Стратегія UFHC полягає в здійсненні довготермінових інвестицій у сільськогосподарський сектор, головною метою яких є розвиток стабільних джерел їжі, зерна та корму в глобальних масштабах», — пояснив високу оцінку сільгоспкомпанії Халід аль Малаї, директор UFHC.
Своєю чергою, Ніколас Паркер, голова CFG, заявив, що пропозиція UFHC приваблює вартістю акцій. «Для CFG це – можливість доступу до стабільного капіталу, а також до тих знань і досвіду, якими володіють члени консорціуму на міжнародному сільськогосподарському рівні», — наголосив він.
Виходячи з оголошеної суми угоди UFHC заплатить близько 3 тис. USD за 1 га. «Сума, якою UFHC оцінила активи CFG, не відображає поточної ситуації на сільськогосподарському ринку», — вважає Юрій Астахов, віце-президент Dragon Capital. За його словами, 2 тис. USD за 1 га є верхньою планкою угод за кілька останніх років. «Очевидно, менеджмент CFG зміг добре представити інвесторові компанію та перспективи її зростання. Інших очевидних причин для такої високої оцінки я не бачу», — сказав він.
Інтерес саудівських інвесторів до України — не випадковий. «Останніми роками 50-60 % поставок ячменю до Саудівської Аравії забезпечує саме Україна. Ми постачаємо туди інші зернові й продукти тваринництва», — каже Леонід Козаченко, президент Української аґрарної конфедерації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply