Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Пункти обміну валют хочуть закрити

Автор:

|

Січень 29, 2015

|

Рубрика:

Пункти обміну валют хочуть закрити

Кантор

Найближчим часом в Україні можуть заборонити діяльність валютних обмінних пунктів, дозволивши працювати на ринку лише банкам. Про це заявив Олександр Писарук, перший заступник голови Національного банку України (НБУ). Таке можливе рішення чиновник пояснив тим, що останнім часом НБУ здійснив чимало перевірок обмінників і виявив багато порушень вимог нормативно-правових актів при валютно-обмінних операціях.

«Україна посідає друге місце в Європі за покриттям банківськими установами населення. На 100 тис. осіб — 44 обмінні пункти. Це — другий показник після Болгарії», — уточнив п. Писарук.
Натомість, економісти вважають, що в такому разі валюта «втече» на «чорний ринок» і це може обвалити фінансову систему України. Зокрема, Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру, зазначив, що, якщо взяти весь обсяг валюти в країні, то тільки за один день обіг «чорного ринку» складе до 5 млрд USD.
«Обіг щодо банківських обмінників за місяць становить лише 200 млн USD. Тому ми можемо стверджувати, що вся валюта перейшла на «чорний ринок». Це — дуже небезпечно та ризиковано, фактично в нас розвалюється фінансова система, і не можна допустити, щоби «чорний ринок» став головним», — переконаний експерт. За його словами, НБУ зараз просто «малює» офіційний курс.
Аналітик упевнений, що на цій ситуації «заробляють» насамперед працівники НБУ та представники банків. Тому п. Охріменко пропонує уряду низку дій, які допоможуть збалансувати ціни на валюту. «Спочатку потрібно змінити керівництво НБУ, поставити на його чолі спеціалістів. У нас таке було 1993-го, коли Віктор Ющенко разом із фахівцями запровадив низку нових механізмів. На це він витратив півтора року, але йому вдалося зробити один курс і прибрати «чорний ринок», — нагадує економіст. Він також виступає проти закриття обмінників. На його думку, це ще більше простимулює зростання «чорного ринку».
Наступним завданням для НБУ, як вважає Олександр Охріменко, буде збалансувати гривню та валюту. «Плюс до всього впорядкувати роботу банків і обмінників, щоби там були одні правила й один потік валюти. Грубо кажучи, щоб українець знав, що може здати долар і банку, і будь-якому обміннику за стабільним курсом. І треба скасувати адміністративні обмеження, оскільки вони не допомагають, а просто створюють проблеми», — додав експерт.
Сергій Яременко, екс-заступник голови НБУ, теж вважає, що Нацбанк може врятувати ситуацію, але не хоче. Фахівець констатує, що бажання заробити на різних курсах у країні блокує всі зміни, а це негативно впливає на економіку України. «Виникає бажання, спираючись на офіційний курс, продати валюту на «чорному ринку». Такий стан стимулює зростання курсу на «чорному ринку», бо утрудняються шляхи переведення з білого ринку в «чорний», та й маржа – дуже велика», — констатував експерт.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply