Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 17, 2019

Припинили закачування російського газу

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Припинили закачування російського газу

Юрій Продан

Україна припинила закачування російського газу у свої підземні сховища. Про це заявив Юрій Продан, міністр енергетики та вугільної промисловості України. «Ми газу сьогодні не закачуємо. У нас іще є час здійснити відповідне закачування», — сказав він.

Також міністр зазначив, що українську сторону не задовольняє той рівень ціни на газ, який було встановлено «Газпромом» від 1 квітня, й Україна буде вести перемовини з російською стороною про повернення старої ціни, що була в І кварталі 2014 року. Юрій Продан повідомив, що за березневі поставки газу Україна не розрахувалася, борг складає більш ніж 550 млн USD. Раніше Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, заявляв, що Київ вважає неприйнятною ціну на російський газ 485 USD за 1 тис. куб. м і готовий купувати його тільки за ціною 268 USD за 1 тис. куб. м.
Натомість, питання можливих реверсних поставок газу зі Словаччини в Україну пов’язане не з технічними аспектами, а з домовленостями з російським «Газпромом». Таке роз’яснення отримав міністр енергетики та вугільної промисловості України. Про це повідомив сам п. Продан.
«Словацька сторона заявила, що питання поставок газу з їхнього боку — не технічне, воно пов’язане з домовленостями з «Газпромом». Сказали, що є законодавча база, певні домовленості, які не дозволяють зараз повною мірою здійснити в повному обсязі фізичний реверс із боку Словаччини», — поінформував міністр.
Він також зазначив, що українська сторона готова виїхати на місце й за «допомогою технічної документації визначити можливості фізичного реверсу. «На жаль, поки що питання допуску наших експертів спільно з експертами Європейського Союзу зі словацького боку не вирішено. Є пропозиція зустрітися у Братиславі й обговорити це питання. Хоча ми не розуміємо, чому цього не можна зробити найближчим часом», — зауважує міністр енергетики.
Раніше Томаш Малатінські, міністр економіки Словаччини, заявляв, що його країна готова сприяти початку реверсних поставок газу в Україну, за умови дотримання всіх технічних і юридичних норм.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...