Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Пропозиція, від якої важко відмовитися

Автор:

|

Лютий 13, 2014

|

Рубрика:

Пропозиція, від якої важко відмовитися

За твердженням конфіденційного джерела, серед народних депутатів і високопоставлених чиновників заговорили про несподіване рішення американців: нібито після серії ляпасів — загроз переслідування та конфіскацій, а також інших репресивних заходів проти «яструбів» – з’явився несподіваний «пряник».

Влада США повідомила через посольство, що готова кардинально вирішити газове питання України. Білий дім запропонував налагодити доставку блакитного палива в зрідженому вигляді морським шляхом — через Одесу. Заявлена кінцева ціна начебто на 20 % нижча, ніж та, яку Україна платить Росії згідно з останніми домовленостями.
Складно сказати, чи така інформація є достовірною. Однак, якщо судити з того, як ЄС і США зчепилися в Мюнхені за Україну з Росією, а також наскільки глибокому опрацюванню стали піддавати тих у владі, кому є що втрачати на Заході, уже можна очікувати всього що завгодно.
Якщо на хвилину припустити, що чутки – небезпідставні, то що виходить? Експортоутворюючий український бізнес — металургія, хімічна промисловість — фактично позбувається залежності від Росії. Адже левова частка виробництва цих галузей іде в інші країни. А це означає, що провідні українські олігархи отримують додаткові стимули для прозахідної позиції.
Звісно, відкараскатися від російської економіки самим газовим питанням не вдасться. Машинобудування, авіабудування, військово-промисловий комплекс, харчова промисловість дуже потребують цього ринку. Проте структура торгового балансу суттєво зміниться. А у великій політиці все вирішує співвідношення сил, у тому числі економічних важелів впливу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply