Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Проблеми інвестицій: вигідно, але надто ризиковано

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Проблеми інвестицій: вигідно, але надто ризиковано

Інвестори виводять з України активи, бо працювати тут їм стало важко та небезпечно. Навіть такий відданий Україні партнер як Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) може зменшити обсяг інвестицій.

Український уряд називає створення сприятливого інвестиційного клімату одним із пріоритетів своєї діяльності. Зокрема, Кабінет Міністрів регулярно звітує про спрощення бюрократичних процедур для бізнесу.
Однак нововведення не роблять країну привабливішою для інвесторів. «За два останніх роки суттєво погіршився інвестиційний клімат в Україні. Передусім це пов’язано з погіршенням захисту капіталу. У питаннях захисту власності інвесторів українська держава також скотилася далеко назад, — зауважив Сергій Десяк, президент Асоціації приватних інвесторів України. За його словами, зараз настрій інвесторів — доволі скептичний щодо подальшої роботи в країні: «Вони вважають, що коли вже залишати гроші в країні, то умовно «тихими», а якщо реалізовувати якісь проекти, то тільки за кордоном».
П. Десяк підкреслює, що здебільшого зараз інвестори, як українські, так і іноземні, намагаються якомога швидше вивести з України свої активи та все частіше розглядають країни Європейського Союзу (ЄС) як нове місце базування своїх капіталів. «Інвестори погоджуються на думці, що на території ЄС рівень дохідності бізнесу може бути вп’ятеро нижчим, зате є захист інвестицій», — наголошує президент Асоціації приватних інвесторів. На переконання Сергія Десяка, найбільше інвестори бояться зараз в Україні рейдерських атак на свій бізнес і «ручного» адміністративного керування в усіх сферах життя.

Кредитування — під знаком питання
Невпевненість у завтрашньому дні та рейдерство породжується неефективністю судової системи. На це вказав Сума Чакрабарті, президент ЄБРР. За його словами, інвестори все частіше жаліються на погіршення інвестиційного клімату в Україні через дії податкової та митної служб, а також нарікають на відсутність реформ.
«Це особливо актуальне для українських компаній, у яких є менше інструментів захисту, бо вони не можуть, як іноземні компанії, звернутися по допомогу в посольства своїх країн», — додає Андре Куусвек, директор ЄБРР в Україні.
У ЄБРР наголошують, що погіршення бізнес-клімату може спричинити суттєве скорочення кредитування. Пан Чакрабарті зазначив, що торік обсяг кредитів від ЄБРР для української економіки сягнув 1,2 млрд USD і банк сподівається повторити ці показники 2013 року. Але «обсяг наших інвестицій залежить від бізнес-клімату», — зауважив Сума Чакрабарті. Керівники ЄБРР побоюються, що нині існуючий інвестиційний клімат змінить плани банку, якщо їхні потенційні клієнти не зможуть продовжувати діяльність в Україні.

Захист права на бізнес без корупції
Окремим пунктом у ЄБРР виділяють корупцію, яка не дозволяє інвесторам провадити в Україні бізнес цивілізованими методами. «Із корупцією потрібно боротися на всіх рівнях. Треба не тільки створювати закони, а й їх імплементувати, аби всі мали рівні умови», — упевнений п. Чакрабарті. Саме для того, аби убезпечити бізнес від корупції, ЄББР запропонував Україні створити інститут омбудсмена з питань корупції та діяльності державних органів.
Натомість, Юлія Грига, член Української антикорупційної коаліції інститутів громадянського суспільства, переконана: якщо українська влада й введе інститут омбудсмена з питань корупції, то дієвою ця структура не буде. «Великою загрозою для українських корупціонерів такий омбудсмен не стане», — стверджує п. Грига. Адже корупція в Україні починається з вищих ешелонів влади, зауважує громадська активістка.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply