Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Проблема інтелектуальної власності

Автор:

|

Липень 25, 2013

|

Рубрика:

Проблема інтелектуальної власності

Захист прав інтелектуальної власності та боротьба з «піратством» в Україні зараз є надзвичайно актуальним питанням, котре має системний характер і вирішення якого вимагає досить багато часу та фінансових ресурсів. Про це заявив Андрій Гончарук, заступник голови Адміністрації президента України.

«З урахуванням цього ми вживаємо комплексні заходи щодо поліпшення законодавства у відповідній сфері, зокрема в рамках виконання спільного з американською стороною плану дій з удосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності. Як один із позитивних прикладів роботи в цій галузі можна згадати рішення уряду про порядок використання 2013 року бюджетних коштів на суму 100 млн грн на реалізацію заходів із легалізації комп’ютерних програм у органах виконавчої влади України», — зазначив він.
Пан Гончарук нагадав, що на початку травня ц. р. офісом торговельного представника США Україні було надано статус «Пріоритетної іноземної країни» в межах щорічної так званої Спеціальної доповіді 301, яка містить інформацію про країни, котрі, на думку американської сторони, не забезпечують достатнього рівня захисту прав інтелектуальної власності.
«Подібна ситуація вже мала місце в Україні у 2001-2005 рр., коли наслідком надання нашій державі згаданого «пріоритетного статусу» стало застосування американською стороною жорстких економічних санкцій, які істотно обмежили доступ провідних товарів українського експорту, зокрема металургійної та хімічної продукції, виробів легкої промисловості, на ринок США. За оцінками експертів, втрати експорту України за вказаний період становили від 170 до 500 млн USD, і це — без урахування підвищення вартості страхування кредитних ризиків і зниження привабливості нашої країни для іноземних інвесторів», — наголосив чиновник.
«Усе ж, з огляду на рішучі кроки зі захисту прав інтелектуальної власності, які застосовуються українською стороною цього року, сподіваємося на розуміння нашими партнерами всіх аспектів цього складного процесу й об’єктивне ставлення до надання доступу українських товарів на ринок США. Ці питання постійно перебувають на порядку денному наших контактів на майданчику СОТ», — додав він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply