Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

Поступ у відновленні економіки України

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

Поступ у відновленні економіки України

MICT_n__16-05-07__05_МВФ-умови

Незважаючи на відновлення, темпи зростання економіки України є недостатніми. Й є кілька причин, що стримують цей процес. Про це заявив Жером Ваше, постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні. «Економіка досягла макроекономічної стабілізації, ми бачимо поступове оздоровлення економіки — зростання на 1,5 %, як і прогнозує МВФ 2016 року. Але це — помірне оздоровлення. Ми хотіли б бачити стійкіше», — зауважив посадовець.
Серед чинників, які стримують зростання економіки, він назвав нестійкість цін на ресурси (це негативно позначається на надходженнях від експорту), проблеми у торгових взаєминах із РФ, слабкість фінансового сектору України, який ще не готовий повною мірою підтримувати оздоровлення економіки. Ще одна велика проблема — корупція.
«Основною перешкодою для інвестицій в Україну є поганий бізнес-клімат і це, перш за все, пов’язано з корупцією. Ми будемо підтримувати програму реформ в Україні, спрямованих на забезпечення стабільного зростання економіки, а не циклічного. Але для нас важливі конкретні кроки. Є сфери, де необхідно прискорити прогрес. Це, без сумніву, боротьба з корупцією», — наголосив п. Ваше.
«Україна робить те, що не робила 20 років. Є ознаки фінансової стабільності» — вважає представник МВФ. — Але тільки зараз з’явилися інститути щодо боротьби з корупцією. Потрібно поглиблювати їхню роботу. Треба створювати інституції, які будуть сприяти розвитку малого та середнього бізнесу», — наголосив п. Ваше. Він також додав, що якщо побороти корупцію, то через певний час українська економіка нарешті зможе стати конкурентоспроможною.
Нагадаємо, за прогнозами МВФ, економіка України 2016-го зросте на 1,5 % (прогноз Національного банку України — 1,1 %), 2017-го — на 2,5 %. Інфляція відповідно становитиме 13 % і 8,5 %.
А 3 вересня на сайті МВФ був опублікований текст меморандуму, за яким в Україні мають бути зменшені адміністративні витрати фондів соціального страхування. Міністерство фінансів України має завершити верифікацію отримувачів пенсій і соціальних виплат до кінця грудня ц. р. Успішна реалізація такої економічної програми відкриє для України можливість залучити від МВФ 1,3 млрд USD ще 2016-го і майже 5,4 млрд USD 2017 року за програмою розширеного фінансування EFF.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply