Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Порушник спокою в СОТ

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

Порушник спокою в СОТ

Намір України підвищити мита на 371 товарну лінію порушив спокій у Світовій організації торгівлі (СОТ), і якщо країна не відмовиться від цієї ідеї, то Вашинґтон вимагатиме компенсації. Про це заявив Майкл Пунке, посол США при СОТ. «Позиція Штатів – така ж, як і ЄС. Україна має надати компенсацію відповідним країнам-членам шляхом аналогічного зменшення інших ставок в українській тарифній сітці», — сказав дипломат.

Пан Пунке наголосив, що до запитів про компенсацію від інших країн – членів СОТ, імовірно, буде включено товари з вразливих секторів економіки України. «Чи готові в українському уряді обирати переможців і переможених у цих вразливих секторах?» — спитав посол. За його словами, потенційно США мають отримати компенсацію за більш ніж 150 тарифних ліній.
Окрім того наміри України викличуть серйозні багатосторонні та двосторонні наслідки. «Україна діє як справжній порушник спокою в СОТ, і потенційним наслідком цього може бути те, що американські й інші компанії просто не будуть готові інвестувати в такому кліматі, воліючи вкладати в ті країни, де уряди чітко дотримуються правил відкритого ринку», — зазначив Майкл Пунке.
Додамо, що минулого місяця із Брюсселя надійшло повідомлення про намір ЄС вимагати повної компенсації в разі перегляду українською стороною своїх зобов’язань. Як писав «Міст», у жовтні Україна звернулася до СОТ, заявивши про намір підвищити імпортні мита майже на 371 товарну лінію. Ця заява викликала стурбованість серед торгових партнерів України в ЄС і США. У грудні цю ініціативу на засіданні Генеральної ради СОТ розкритикували представники 127 країн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply