Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Порт доводять до банкрутства

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

Порт доводять до банкрутства

Іллічівський морський торговий порт (ІМТП) хочуть привласнити. Про це заявили учасники прес-конференції, що відбулася 1 лютого в одеському прес-центрі Paritet. У ній узяли участь колишній заступник начальника порту, депутат Іллічівської міськради, заступник голови обласної організації партії УДАР Сергій Білюк і лідери незалежних профспілок порту Анатолій Бойчук і Віктор Степанов. За їхніми словами, ІМТП — прибуткове стратегічно важливе державне підприємство, а його тепер намагаються знекровити й довести до банкрутства.

Як зазначив п. Білюк, завдяки порту був заснований Іллічівськ, місто постійно жило й утримувалося на його кошти. Щорічно він поповнює міський бюджет на 100 млн грн. Але нинішнє керівництво порту поставило колектив перед загрозою масових звільнень. За його фальшивими реляціями про нарощування виробничих потужностей порту — порожнеча. Останнім часом ІМТП припинив обробляти високорентабельні й транзитні вантажі.
Промовці навели безліч документально засвідчених фактів про те, як потерпає колектив порту від свавілля керівництва. Із 8,2 тис. працюючих тут 2010 року залишилося лише 6,1 тис. осіб. Недавно незалежній профспілці дали на візування перелік із 140 людей, яких мають намір звільнити з роботи. Такі ж само документи були спрямовані й на членів інших профспілок. Проектів таких наказів — цілі стоси, звільняють від начальника терміналу до докерів і тальманів. Усе це робиться за вказівкою згори для того, щоби потім без «баласту» приватизувати термінали. Скорочення не торкнулося лише тих, хто працює на об’єктах, які використовуються приватними особами на підставі угод про спільну діяльність.
Портовиків турбує невідомість, те, що буде з їхнім підприємством завтра, у чиїх руках воно опиниться, чи буде збережено колектив і соціальну сферу. Вони наполягають на тому, щоби порт і надалі залишався у власності держави. Адже це – гарантія наповнення бюджету, «білі» зарплати й пенсії, робочі місця. Анатолій Бойчук і Віктор Степанов висловили також різкі критичні зауваження щодо «Закону про порти», який має набути чинності цьогоріч і стати підґрунтям для переходу ІМТП у приватні руки. На думку активістів, закон зараз — ще «сирий», і потребує суттєвого доопрацювання.
Загалом, учасники прес-конференції припускають теоретичну можливість передачі підприємства в концесію, але побоюються, що «лжеінвестори й халявщики» скористаються з недосконалості законодавства й отримають його задарма. Свого часу французи мали намір узяти підприємство в концесію на досить вигідних умовах, які би влаштовували й рядових робітників, але від пропозиції іноземців тоді відмовилися. За даними профспілкових працівників, «прихватизувати» порт бажають українські «бізнесмени». А це нічого доброго людям не віщує, бо їхні хижі звички всім уже добре знайомі.
Іллічівці, вимагаючи вдосконалити «Закон про порти», дбають і про своїх колег у інших містах-гаванях. Адже й їх має насторожити заклик Віктора Януковича якнайшвидше приватизувати порти, про що він заявив нещодавно на засіданні Комітету економічних реформ. А на догоду президентові уряд Миколи Азарова вже фактично дав згоду передати в концесію всі вісімнадцять портів. З’явилися й повідомлення, що деякі з них зараз переходять під контроль Ріната Ахметова й інших олігархів.
Порти завжди були ласими об’єктами для охочих поживитися державною власністю. Конфлікти виникають один за одним у різних гаванях. Уже не вперше голос невдоволення подають докери Іллічівська. Зараз їхні представники з незалежних профспілок заявили, що готові вивести людей на масові акції протесту. Та надій, що їх буде почуто олігархічно-клановою владою, – дуже мало.

Сергій Горицвіт

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply