Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Податок на валютообмінні операції

Автор:

|

Листопад 22, 2012

|

Рубрика:

Податок на валютообмінні операції

Національний банк України (НБУ) допускає ініціювання введення податку на готівкові валютообмінні операції фізичних осіб. Про це повідомила Олена Щербакова, директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ. Пані Щербакова уточнила, що в разі запрвадження такого податку він буде сплачуватися з операцій продажу готівкової інвалюти. «Не з купівлі, а з продажу (готівкової інвалюти)», — наголосила вона.

НБУ вивчає експертні відгуки й оцінки щодо можливого введення цієї норми. «Європа застосовує класичні рецепти — вони не спрацьовують. Америка застосовує класичні рецепти — вони не спрацьовують. Мені здається, що можливі різні варіанти. Спрацює — добре. Потрібно зробити розрахунки й подивитися. Ця норма зацікавила експертне середовище», — сказала Олена Щербакова. За неофіційною інформацією, ставка такого податку може становити 15 %.
Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок». Документ надає право НБУ в будь-який момент вводити обов’язковий продаж частини валютної виручки експортерів. Президент Янукович уже дав НБУ «зелене світло» на запровадження обов’язкового продажу валюти.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...