Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Пірати українського океану потрапили в Priority Watch List

Автор:

|

Травень 05, 2016

|

Рубрика:

Пірати українського океану потрапили в Priority Watch List

Пірати вже в Інтернеті

Торгове представництво США відзначило недостатній рівень захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Про це йдеться у щорічному звіті щодо рівня захищеності прав інтелектуальної власності у світі. Україна, як і торік, опинилася у групі з 11 країн у так званому списку Priority Watch List. Країнам цієї групи рекомендується вжити активних заходів для покращення рівня захисту у сфері прав інтелектуальної власності. До цієї групи, крім України, увійшли Китай, Арґентина, Чилі, Російська Федерація (РФ) та інші. В той же час автори звіту нагадали, що 2013-го Україна мала нижчі показники та входила до списку аутсайдерів — Priority Foreign Country.
У доповіді зазначається, що одним із першочергових кроків України має стати зменшення використання неліцензійного програмного забезпечення в органах державної влади. «Важливо, щоб уряди діяли в рамках закону, щоб подати приклад дотримання прав інтелектуальної власності приватним підприємствам», — вказується у звіті.
Зараз в Україні рівень використання піратського програмного забезпечення в державних установах оцінюється у 60-80 %. Також автори документа вказують, що в Україні існує багато сайтів, які розповсюджують піратський контент.
Американські експерти зазначили, що Україна поліпшила ситуацію за деякими напрямками. Зокрема, в системі органів Національної поліції було створено спеціальний підрозділ боротьби з порушенням прав інтелектуальної власності. Також уряд оголошував плани щодо посилення контролю за дотриманням законодавства у цій сфері. «Проте докази реального прогресу — не очевидні, і виконання планів залишається недостатнім», — вказано у звіті. Як зауважили автори звіту, хоча Україна і бореться з випадками порушення авторських прав, у державі діють близько 15 організацій, які займаються збором роялті, але не виплачують його власникам авторських прав.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply