Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Обмінники валюти хочуть заборонити

Автор:

|

Листопад 08, 2012

|

Рубрика:

Обмінники валюти хочуть заборонити

Усі агентські валютні обмінні пункти необхідно ліквідувати й закріпити право на обмін лише за банками, переконані експерти. «На мою думку, обмінники набагато важче контролювати й моніторити їхню діяльність. Своєю чергою, у банків є відповідальність перед клієнтами, тобто гарантії. Понад те, невеликі обмінники ставлять собі за мету якомога більше заробити на різниці курсів», — вважає Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера.

А за словами Валерія Гладкого, директора Бюро економічних і соціальних технологій, обмінні пункти поширені тільки в Україні, тоді як на Заході їх число є обмеженим. «Ніде обмінників, крім невеликої їх кількості в Парижі, де багато туристів, я не бачив. Немає такого у світі, щоби були банки, а паралельно з ними — якісь інші установи, які здійснюють обмін валюти», — вказує експерт.
Микола Івченко, керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні, стверджує, що доцільніше було би скоротити кількість обмінних пунктів, залишивши їх виключно в місцях великого скупчення туристів. «Був період, коли ці обмінники хотіли закрити. Зараз слід підходити до цього питання з точки зору зручності для клієнтів. Якщо простих українців зникнення обмінників не зачепить, то для туристів їх можна залишити в туристичних зонах — наприклад, у Криму чи Карпатах», — каже експерт.
На думку Романа Шпека, старшого радника «Альфа-банку Україна», позбавлення обмінних пунктів права проведення обмінних операцій сприятиме дедоларизації української економіки. Нагадаємо, що у вересні ц. р. чиста купівля населенням валюти склала 1,801 млрд USD, що у 2,5 разу більше, ніж у серпні, коли громадяни придбали 722,8 млн USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...