Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Новий спосіб захисту авторських прав

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Новий спосіб захисту авторських прав

Держслужба інтелектуальної власності підготувала законопроект «Про захист авторських і суміжних прав в Інтернеті», у якому запропонувала наділити її правом визначення піратського контенту, а також зобов’язати гостинг-провайдерів блокувати доступ до нього. Нинішні норми Закону «Про авторські та суміжні права» діють ще з 2001 року і не дають змоги ефективно захищати інтелектуальну власність у Інтернеті, зазначили автори документа.

Законопроект пропонує правовласникам звертатися зі скаргами на піратські сайти в Держслужбу інтелектуальної власності. При зверненні заявнику необхідно буде надати копії реєстраційних документів, нотаріально завірені копії договорів, що підтверджують його авторські або суміжні права, перелік піратських файлів, розміщених у Інтернеті, а також завірені переклади документів, якщо вони випущені іноземними мовами.
Водночас правовласник повинен буде звернутися до гостинг-провайдера, на потужностях якого розміщений піратський контент. Останній, своєю чергою, зобов’язаний у дводенний термін повідомити адміністрацію ресурсу про скаргу. Держслужбі інтелектуальної власності надається десять днів на розгляд звернення правовласника — за цей період вона має визначити, чи законно розміщено цей контент, а також опублікувати на своєму сайті перелік адрес, за якими міститься піратська продукція.
Після публікації в адміністрації ресурсу-порушника є два тижні, щоби надати відомству документи, що підтверджують законність розміщення контенту. Після отримання цих документів Держслужба протягом десяти днів буде зобов’язана ухвалити остаточне рішення про те, чи є порушення авторських або суміжних прав, а потім – надіслати рішення заявнику, адміністрації ресурсу й гостинг-провайдеру.
За розгляд документів відомство має намір стягувати плату — як із правовласників, так і з власників ресурсів — 1 % неоподатковуваного мінімуму (0,17 грн) за кожен аудіофайл, зазначений у заяві, й один неоподатковуваний мінімум за кожен відеофайл або комп’ютерну програму.
У тому разі, якщо контент, розміщений на дата-центрі, визнано за піратський, гостинг-провайдер зобов’язаний заблокувати доступ до файлів, а якщо така технічна можливість відсутня — і зовсім відімкнути ресурс-порушник від Інтернету. Дата-центри також зобов’язані розривати договори із сайтами, тричі протягом року викритими в розміщенні піратських файлів.
Варто зазначити, що на реформуванні законодавства про авторські та суміжні права наполягають саме міжнародні організації. Яке писав «Міст», на початку травня ц. р. торгове представництво США з подачі американських правовласників назвало Україну головною піратською країною світу. На початку червня американський уряд розпочав розслідування ситуації з порушенням прав інтелектуальної власності в Україні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply