Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Нові кредити від МВФ і СБ

Автор:

|

Лютий 19, 2015

|

Рубрика:

Нові кредити від МВФ і СБ
Крістін Лагард

Крістін Лагард

Міжнародний валютний фонд (МВФ) надасть Україні кредит на 17,5 млрд. USD. Про це заявила Крістін Лагард, голова МВФ. «Поки що угоди досягнуто з Києвом на експертному рівні. Програма наразі ще не схвалена Радою директорів. Я сподіваюся її запропонувати до схвалення до кінця лютого», — сказала вона.

Своєю чергою, Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, закликав МВФ затвердити чотирирічну програму кредитування країни на 25 млрд USD. «Ми звертаємося до МВФ із клопотанням про затвердження радою директорів МВФ чотирирічної програми співпраці з Україною. Це — EFF, яка дасть Україні змогу протягом чотирьох років додатково отримати у вигляді фінансової підтримки близько 25 млрд USD, із них 17,5 млрд. USD МВФ надасть Україні для стабілізації фінансової ситуації», — заявив голова уряду.
Реалізація нової програми співпраці з МВФ знімає питання про можливий дефолт України, країна як і раніше виконує усі взяті на себе зовнішні фінансові зобов’язання. Про це заявила Наталія Яресько, міністр фінансів України. «Зараз для нас важливо стабілізувати економіку, відновити довіру до банківської системи, наростити резерви Національного банку й запевнити (інвесторів. — Ред.) у тому, що ми виконуємо свої зобов’язання», — сказала п. Яресько.
При цьому міністр наголосила на тому, що ризики виконання програми з МВФ, безперечно, є. «І головний ризик — ситуація на сході країни, — сказала вона. — Водночас, програма реформ, узгоджена з МВФ, — це програма реформ уряду та Президента. Це — структурні реформи, які необхідні Україні. Їх непросто утілювати, і для цього нам буде потрібна підтримка парламенту й народу України».
Наталія Яресько також зазначила, що основні напрямки роботи — це, в першу чергу, боротьба з корупцією, проведення судової та фіскальної реформ, скорочення витрат, насамперед на управлінський апарат. «Треба розуміти, що українці переживають економічний спад дев’ять кварталів поспіль, і тому питання, наприклад, жорсткої економії поставали й раніше. Інша річ, що нам потрібно ще трохи терпіння та розуміння», — сказала вона.
Позитивно оцінюють новий кредит від МВФ й інші експерти. Гривня буде зміцнюватися після відновлення програми співпраці України з МВФ і практичної реалізації Мінських угод, вважають банкіри, опитані агенцією «Інтерфакс-Україна».
«Не менш важливими чинниками для істотного зміцнення курсу і далі залишатимуться успішне проведення перемовин про реструктуризацію основних боргових зобов’язань України на чотири-п’ять найближчих років і отримання Україною додаткового фінансування від інших міжнародних фінансових інститутів обсягом до 40 млрд. USD, а також успішна імплементація Мінських угод», — вважає В’ячеслав Юткін, перший заступник голови правління «Промінвестбанку». За його оцінкою, унаслідок цих подій, цілком ймовірно, у березні курс гривні може зміцнитися, знизившись до 20-21 грн. за 1 USD.
Дмитро Гриджук, голова правління банку «Хрещатик», дотримується аналогічної думки. «Програма співпраці між МВФ та Україною сприятиме стабілізації курсу гривні, оскільки є позитивним сигналом для іноземних інвесторів. У разі виконання Мінських угод, відновлення миру та проведення економічних реформ курс гривні підійде до позначки 20 грн за 1 USD», — сказав банкір.
Також Україна та Світовий банк (СБ) уклали кредитну угоду на суму 378 млн USD для реалізації «Другого проекту з передачі електроенергії». Відповідний документ підписали міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин і директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови й України Чімяо Фан.
Цей кредит включає 330 млн USD безпосередньо від СБ, а також 48 млн USD — від Фонду чистих технологій. «Ця інвестиція допоможе відновити національну мережу постачання електроенергії, підвищити енергетичну безпеку України та зменшити вплив на зміну клімату», — сказав п. Фан.
У межах «Другого проекту з передачі електроенергії» планується підвищити інтеграцію українських електромереж у загальну європейську систему, полегшити інтеграцію поновлюваних джерел енергії, підвищити ефективність передачі електроенергії.
Світовий банк також розбудовуватиме медичну інфраструктуру та підвищить якість медичних послуг у восьми областях України, у т. ч. на Львівщині. Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі та керівник програми Світового банку в Україні, Білорусі, Молдові Паоло Беллі підписали угоду щодо впровадження в Україні проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей», в рамках якої Україна отримає близько 215 млн USD.
За словами п. Квіташвілі, залучена позика дасть змогу пришвидшити процес реформування української медицини. Йдеться про інвестиції, спрямовані на впровадження нового фінансового механізму в медичній сфері, профілактику, раннє виявлення та лікування серцево-судинних та онкологічних захворювань, удосконалення первинної медико-санітарної допомоги, приведення нормативно-правових актів до найкращих світових стандартів і проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії.
Реалізація цього проекту розрахована на п’ять років, обсяг фінансування становить 261 млн. USD, близько 215 млн. USD із яких надає СБ. «Ратифікацію» угоди заплановано на 4 березня ц. р.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...