Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

НБУ каратиме банки за щедрі відсотки

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

НБУ каратиме банки за щедрі відсотки

Банкам, які пропонують надто високі ставки за депозитами, збільшать відрахування до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Зараз Національний банк України (НБУ) і ФГВФО займаються розробкою нового механізму розрахунку перерахувань до фонду для банків, які намагаються обійти конкурентів за допомогою завищених ставок. «Банк, що залучає кошти за дуже високою ставкою, провадить ризикову політику. У фонду є можливість ввести диференційовану ставку відрахувань», — наголосив Олексій Ткаченко, директор генерального департаменту банківського нагляду НБУ.

Зараз банки перераховують у ФГВФО регулярний квартальний збір, який диференціюється лише за валютами: 0,5 % від суми вкладів у національній валюті, 0,8 % — в іноземній. Тим не менш, така модель не враховує ризику банкрутства банків і подальшої появи необхідності компенсації вкладів із коштів фонду. «Банки з порушеною ліквідністю залучають кошти за завищеною ціною, що становить загрозу для вкладників. Але вкладники повинні нести солідарну відповідальність, позаяк їм слід розуміти, що високі ставки означають ризикові операції», — вважає Олена Шарова, директор-розпорядник ФГВФО.
Тому було запропоновано ініціативу підвищення відрахувань. «Наприклад, якщо у банку ставка за вкладами становить 18 %, а на ринку — 14-15 %, то до нього буде застосовуватися підвищений коефіцієнт. У підсумку банк буде відраховувати до фонду більше коштів», — пояснив п. Ткаченко. За індикатором середніх депозитних ставок для населення UIRD, який обраховується щодня, на початку грудня річні внески в гривні вартували 19,58 %, в американських доларах — 8,12 %, євро — 6,91 %. Причому банкіри впевнені, що високі депозитні ставки будуть тимчасовим явищем. Унаслідок появи підвищених коефіцієнтів відрахувань банкам доведеться боротися за роздрібних клієнтів не фінансовими, а іншими перевагами, наприклад, підвищеною ставкою в разі дочасного розірвання депозиту або якістю надання послуг.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...