Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 22, 2019

Наступна — «цукрова війна»

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Наступна — «цукрова війна»

Україні загрожує чергова «торговельна війна», цього разу — із Митним союзом (МС). Асоціація виробників цукру МС звернулася до Євразійської економічної комісії (ЄЕК) із проханням ужити заходів із метою запобігти постачанню цукру з України за заниженими цінами. Як повідомив Андрій Бодін, голова асоціації та керівник правління Союзу цукровиробників Російської Федерації, оскільки в межах Співдружності Незалежних Держав не ратифіковано низки документів на національному рівні, Білорусь і Казахстан мають відмінні від РФ режими доступу цукру на свої ринки й не можуть виконувати взятих на себе зобов’язань щодо оподаткувань поставок білого цукру. Ці режими створюють передумови для надходження українського цукру за демпінґовими цінами, наголосив він.

За словами чиновника, це може відбуватися навіть попри те, що, згідно з підписаною торік угодою, у рамках МС режими ввезення цукру стали єдиними. Зокрема, постачання білого цукру до країн МС має обкладатися митом обсягом 340 USD за 1 т. «Насправді ж поки що це мито діє тільки у РФ, — зазначив п. Бодін. — Але оскільки існує єдиний митний простір, дешевий український цукор може надходити через Казахстан, куди він іде в першу чергу». Крім того, тільки в торговому просторі між РФ і Україною білий цукор вилучено з режиму вільної торгівлі, зауважив він.

Як заявив Андрій Бодін, український цукор конкурентоспроможний на ринках МС завдяки тому, що імпортне мито на ввезення цукру-сирцю в Україну, яка є членом Світової організації торгівлі (СОТ), складає всього 2 %. «Тому з урахуванням очікуваного падіння біржових котирувань на сирець ризик постачань цукру за демпінґовими цінами зростає», — вважає він. При цьому не виключається використання так званого механізму заміщення бурякового цукру сирцем, коли на експорт направляється цукор, вироблений із вітчизняних цукрових буряків, а внутрішні потреби задовольняються за рахунок сирцевого цукру.

Асоціація виробників цукру МС просить ЄЕК ужити заходів для того, щоби прискорити ратифікацію угод, які дозволять усім країнам МС використовувати єдиний режим захисту цукрових ринків і не допускати на ньому демпінґу з боку України.

Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...