Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Найнижчі в Європі тарифи

Автор:

|

Грудень 04, 2013

|

Рубрика:

Найнижчі в Європі тарифи

Вартість електроенергії в Україні на кінець листопада 2013 року є найнижчою в Європі. Середня ціна в країні цього місяця склала близько 0,45 грн за 1 кВт-год. «Загалом, ситуація в Україні багато в чому є характерна для всіх пострадянських держав: низький рівень доходів населення зумовлює дуже високу чутливість до зростання тарифів на електроенергію. Як результат — держава регулює вартість електрики для своїх громадян у прагненні надати соціальну підтримку електорату», — зазначають аналітики.

На другому місці розташувалася Республіка Білорусь із 0,78 грн за кВт/год., на третьому — Казахстан (0,9 грн за кВт-год), що володіє значними запасами недорогого вугілля. Далі йде Росія – 1,06 грн за кВт-год.
Країною з найдорожчою електроенергією в Європі виявилася Данія (5,43 грн за кВт/год), європейський лідер із використання поновлюваних джерел енергії. У цій країні зафіксована найбільша в Європі частка податків у вартості електроенергії — близько 60 %. На другому місці — Німеччина (5,27 грн за кВт/год), яка також займає провідні позиції в Європі зі впровадження альтернативної енергетики та разом із Данією лідирує за часткою податків у вартості електроенергії. Замикає першу трійку Кіпр (близько 5 грн. за кВт/год), який страждає від ізольованості своєї енергосистеми та майже цілковитої повної альтернативи мазуту як палива.
Експерти відзначають присутність принципової відмінності між країнами ЄС і СНД у формуванні ціни на електроенергію. «У більшості країн СНД активно використовується перехресне субсидування, за якого населення платить за електроенергію значно менше, ніж підприємства. У країнах ЄС переважно все навпаки — тарифи на електроенергію для населення тут у середньому є приблизно на третину вищі, ніж для бізнесу. Для прикладу, у Німеччині середній рівень тарифу для населення на 55 % перевищує тариф для промислового сектору, у Данії — на 15 %», — наголошується в дослідженні. Нещодавно стало відомо, що таку схему в Україні хочуть скасувати.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply