Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 2, 2020

Наймасштабніша приватизація

Автор:

|

Липень 17, 2014

|

Рубрика:

Наймасштабніша приватизація

Арсеній Яценюк

Кабінет Міністрів України виступає за приватизацію державного концерну «Укрспирт» у рамках загальнодержавної масштабної програми приватизації державних компаній. Про це заявив Арсеній Яценюк, український прем’єр-міністр. «Ми оголосимо наймасштабнішу приватизацію за всі 23 роки. Переконаний, що компанія «Укрспирт» має бути приватизована», — сказав п. Яценюк.

При цьому він наголосив, що на поточний момент більшість держкомпаній є неефективними та націленими на розкрадання державних коштів. «Вважаю, що будь-які державні компанії, холдинги й інша нечисть, яка була створена, є неефективними компаніями, мета яких – розкрадання коштів, отриманих під державні гарантії», — сказав прем’єр.
Масштабна приватизація, ініційована Кабінетом Міністрів, може стати адекватною політикою в покритті дефіциту державного бюджету, якщо інші джерела виявляться надто дорогими та недоступними. Таку думку висловив Олександр Жолудь, економіст Міжнародного центру перспективних досліджень. За словами експерта, в України в найближчому майбутньому може виникнути потреба у надходженнях до державного бюджету, і виходом із цієї ситуації стане саме приватизація.
«Якщо у нас очікується діра в доходах найближчим часом, продаж частини існуючих державних активів може бути доцільним. Приватизація формально йде на фінансування дефіциту бюджету. Альтернативи поповнення бюджету — внутрішні та зовнішні запозичення — поки що достатньо дорогі», — сказав економіст.
Разом із тим, Олександр Жолудь підкреслив, що, проводячи приватизацію, уряд повинен розглядати кожне підприємство окремо й тільки після висновків про його ефективності та прибутковості ухвалювати рішення про його продаж.
Водночас, Україна виконала всі умови кредитної програми співпраці з Міжнародним валютним фондом і розраховує на виділення другого траншу кредиту в розмірі 1,5 млрд. USD. Про це також заявив п. Яценюк. «Сподіваюся, наші переговори пройдуть успішно», — зауважив він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply