Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Найбільший імпортер вітчизняного збіжжя

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Найбільший імпортер вітчизняного збіжжя

Найбільші обсяги експорту зернових з України здійснюється до ЄС. Також лідерами в імпорті українського зерна залишаються Єгипет і Саудівська Аравія. За словами Миколи Присяжнюка, міністра аграрної політики та продовольства, цьогоріч Україна планує розширити ринки збуту збіжжя та збільшити обсяги експорту.

«Минулий рік став вельми успішним для України в плані закріплення на зовнішніх ринках. Тож ми не тільки забезпечили продовольчу безпеку всередині держави, а й змогли закріпити за собою статус надійного партнера. Про це свідчить той факт, що вітчизняні зернові почали активно купувати європейські країни, які ще п’ять років тому сумнівалися в їхній якості. 2012 року ЄС придбав 7,7 млн т зерна на суму 1,9 млрд USD, ставши найбільшим імпортером українського збіжжя», — зазначив міністр.
На другому місці за обсягом імпорту вітчизняного зерна перебуває Єгипет, який купив торік 5,5 млн т зерна на 1,4 млрд USD. На третьому — Саудівська Аравія, куди було експортовано 1,9 млн т збіжжя на суму 509 млн USD. Що ж до соняшникової олії, то Україна надалі посідає перше місце у світі за обсягами торгівлі нею. Частка української держави на світовому ринку складає 50 %. Також Україна забезпечує майже 13 % світового експорту кукурудзи, посідаючи четверте місце. За обсягами експорту пшениці — восьме, ячменю — четверте.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply