Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Найбідніша в Європі?

Автор:

|

Січень 01, 2014

|

Рубрика:

Найбідніша в Європі?

Україна посіла останнє місце за кількістю коштів, які середньостатистична родина витрачає на їжу, — понад 50 % видатків іде на продукти харчування. У жодній європейській країні немає таких обтяжуючих показників. У рейтинґу, який склали експерти «РІА Рейтинґ», Україна обігнала навіть такі держави, як Молдова, Румунія й Албанія. Причини, на які вказують експерти, не надто втішають: глибока політична й економічна криза, жахлива корупція та соціальна нестабільність.

Головне, на чому акцентують соціологи, — це значне розшарування суспільства: за цими позиціями Україна теж лідирує. Варто зазначити, що в державах, де населення вважається матеріально забезпеченим, із високим рівнем життя й доходів, на продукти харчування люди витрачають лише 10-15 % свого бюджету. Інші кошти йдуть на відпочинок, медицину, одяг й інші принади цивілізації.
А між тим, власник групи CКM Рінат Ахметов посів 84-те місце в списку найбагатших людей планети, за версією агенції Bloomberg. За рік статки українця зросли на 40,1 млн USD — до 12,8 млрд. USD. У короткому резюме зазначено, що п. Ахметов, який є союзником президента Віктора Януковича, контролює половину металургійної, вугільної галузей і сфери виробництва електроенергії в Україні. За оцінкою Bloomberg, статки Рената Ахметова — такі ж, як і в росіянина Михайла Прохорова (83-тє місце), а також у американців Джима Ґуднайта (82-ге) і Руперта Мердока (81-ше). Додамо, що п. Ахметов — єдиний українець у рейтинґу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply