Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 13, 2019

Міжнародний валютний фонд назвав чотири ключові завдання України

Автор:

|

Травень 19, 2016

|

Рубрика:

Міжнародний валютний фонд назвав чотири ключові завдання України

MICT_n__16-05-07__05_МВФ-умови

Міжнародний валютний фонд, який торік схвалив план реформування економіки України з можливістю надання державі кредитів загальним обсягом 17,5 млрд USD, вважає пріоритетними завданнями української влади боротьбу з корупцією, судову та податкову реформи, реформу управління державними підприємствами, а також пенсійну реформу та продовження реформування енергосектора країни. Про це йдеться в оновленій доповіді фонду з питань розвитку економік країн Східної Європи та країн Балтії, в т. ч. України.
«Також для України є актуальними підвищення продуктивності праці, стимулювання виробництва, поліпшення умов на ринку праці та покращення ділового середовища з метою залучення інвестицій. Політика країни має фокусуватися на інституційних реформах, мета яких — виключити неефективні заходи та нарощувати прямі приватні інвестиції», — зазначається у доповіді МВФ. У фонді зазначили, що від України чекають позитивних економічних показників, а також зменшення макроекономічних дисбалансів, продиктованих, у першу чергу, геополітичною ситуацією.
Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання економіки України за підсумками 2016 року на рівні 1,5 % при інфляції в 15,1 %. Також фонд зберіг свій прогноз на 2017 рік — 2,5 % зростання ВВП при інфляції в 11 %.
На думку аналітиків МВФ, показники експорту української продукції 2016-го продовжать знижуватися, однак не настільки відчутно, як 2015 року. Зниження складе 4,1 %. При цьому вже 2017-го експорт почне зростати — до 3,6 % за підсумками року. Згідно з прогнозом, показник валового боргу України 2016 року складе 152,3 % ВВП, а 2017-го скоротиться до 140,3 % ВВП. При цьому держборг залишиться в межах 92,3-92,8 % ВВП у 2016-2017 рр.
Нагадаємо, що на початку квітня МВФ погіршив прогнози по економіці України, знизивши очікування зростання ВВП на 0,5 % і підвищивши очікування зростання інфляції на 3,1 %. Утім, погіршені прогнози фонду виявилися дещо оптимістичнішими за оцінки Міністерства економічного розвитку України. Там прогнозують зростання економіки за підсумками року на рівні 1 % за інфляції 13,1 %.
Оцінює реальний стан справ в економіці України фонд вже на місці. «Місія буде працювати в Києві до 18 травня ц. р. в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF», — уточнив представник МВФ. Місію очолив Ронм ван Руден. Її ключове завдання — обговорити та завершити другий перегляд програми реформ, схваленої в березні 2015 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply