Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 4, 2020

Мільйони з бюджету йдуть до кишень «талановитих родин»

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

Мільйони з бюджету йдуть до кишень «талановитих родин»

За останніх півроку тендери державних закупівель вигравали лише найближчі родичі високопосадовців України. Найбільше підрядів дістається дружинам високоподовців. Так, у січні ц. р. головне управління з питань будівництва та архітектури Рівненської облдержадміністрації уклало угоду з фірмою «Опорядрембуд» на додаткові роботи з реконструкції «Обласного перинатального центру», вартість якої становила 12,81 млн грн. До речі, ремонт лікарні мав бути завершений іще торік. Однією зі засновниць цієї фірми є Тамара Дубас, якій належить половина статутного капіталу компанії. Вона є дружиною депутата голови Рівненської облради Петра Дубаса. З урахуванням цієї закупівлі за п’ять останніх років фірма отримала підряди на 144,27 млн грн.

В Автономній Республіці Крим (АРК.) підряд із ремонту автівок Ради міністрів АРК одержало відразу дві дружини: Тетяна Присяжнюк, дружина губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка, а також Юлія Смолянова, дружина депутата Верховної Ради Криму Михайла Смолянова. Загальна вартість угоди становила 860 тис. грн.
У Кривому Розі півмільйона перепало дружині екс-мера міста на підтримку двох сайтів. 352 тис. грн із цієї суми пішло на розвиток, супровід, технічну підтримку та просування сайту «Криворізький ресурсний центр». Решта 140 тис. грн піде на «Інтерактивну мультимедійну електронну енциклопедію інфраструктури міста». Підрядчиком виступило підприємство «Нова-Ком», до складу засновників якого входить Надія Любоненко, дружина Юрія Любоненка, народного депутата від Партії реґіонів (ПР).
Тендери виграють і вдови. Так, управління адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України за результатами тендеру уклало угоду з підприємством «Побутрембудматеріали» на капітальний ремонт холу будинку уряду вартістю 299 тис. грн. Засновниками «Побутрембудматеріалів» були народний депутат від ПР Василь Біба та його дружина Світлана. Після смерті чоловіка 2007 року директором компанії залишилася Світлана Біба. Після призначення Миколи Азарова прем’єр-міністром фірма п. Біба отримала підряди на ремонт будівлі уряду на 24,48 млн грн.
Не обділяють державними коштами й доньок високопосадовців. Лише за два тижні фірма «Південспецбуд», яка належить Тетяні Кагановській, доньці покійного ідеолога ПР Євгена Кушнарьова, одержала підряди на 3,78 млн грн. Перший — на реконструкцію системи водовідведення від житлового будинку на вул. Мічуріна. Другий — на будівництво каналізаційної мережі на вул. Мічуріна.
Будівництво стадіону в мікрорайоні Білої Церкви вартістю 10 млн грн. дісталося родичці заступника мера міста. Уже до кінця року там мають збудувати комплекс спортивних майданчиків і адміністративну будівлю, підвести комунікації та завезти тренажери й меблі, облаштувати дитячий гімнастичний майданчик тощо. Підрядником є фірма «Ольга», яку 1992 року заснував Віктор Сокол, заступник міського голови Білої Церкви. У серпні 2011-го фірму переоформили на Наталію Сокол, колишнього бізнес-партнера олігарха Дмитра Фірташа.
Високопосадовці дбають не тільки про добробут доньок, а й про заможність їхніх чоловіків. Приміром, виконком Сімеїзької селищної ради АРК уклав угоду з фірмою «Професіоналбуд» на реконструкцію житлового будинку в смт Береговому вартістю 4,58 млн грн. Власниками «Професіоналбуду» є Олег Денисов і Галина Багрова, донька Миколи Багрова, ректора Таврійського національного університету імені Вернадського (Сімферополь) і колишнього голови ВР АРК.
Не забувають високопосадовці й про своїх синів. Міністерство соціальної політики України уклало низку угод на послуги зі санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 354,53 млн грн. Найбільші замовлення від міністерства – на 32,23 млн грн – отримав «Трускавецькурорт». Головою наглядової ради «Трускавецькурорту» є Павло Якубенко, а до складу ради входить його син Володимир Якубенко, який раніше працював заступником голови правління «Нафтогаз України». Також до складу наглядової ради «Трускавецькурорту» входить Вадим Український, віце-президент «Енерґоатому». Він раніше працював радником міністра Юрія Бойка.
Синові екс-міністра Анатолія Близнюка Олексію також удалось освоїти державні кошти. Так, Інститут невідкладної і відновної хірургії імені В. Гусака уклав низку угод на будівельні роботи та постачання обладнання на загальну суму 97,47 млн грн. Підрядником стала фірма «Ресурси Донбасу», співвласником якої є Олексій Близнюк.
Не забувають високопосадовці й про своїх невісток. 460 тис. грн держкоштів піде на телепрограми про мера Керчі, які повинна створити телерадіокомпанія «Керч». Засновником «Керчі» є Ольга Осадча, невістка Олега Осадчого, мера міста Керчі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply