Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Меморандум із туркменським концерном

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Меморандум із туркменським концерном

Під час державного візиту президента України до Туркменістану 13 лютого було підписано низку двосторонніх документів, зокрема Меморандум про взаєморозуміння між «Нафтогазом України» та державним концерном «Туркмен газ». Мета підписання документа — активізація двосторонньої співпраці в нафтогазовій сфері. Меморандум передбачає розвиток подальшої співпраці на договірній основі. Крім того, голови зовнішньополітичних відомств України й Туркменістану підписали програму співпраці між міністерствами закордонних справ своїх країн на 2013 рік.

Сторони мають намір проводити консультації для налагодження ефективного розвитку українсько-туркменських двосторонніх відносин. Також передбачається співпраця з консульських питань, навчання та підвищення кваліфікації дипломатичних кадрів.
Крім того, підписані угоди про співпрацю між Національними олімпійськими комітетами України й Туркменістану в галузі фізкультури та спорту, Меморандум про взаєморозуміння між Держслужбою фінансового моніторингу України та міністерством фінансів Туркменістану у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом і фінансування тероризму.
Було підписано ще дві міжреґіональні угоди: між Київською обласною державною адміністрацією (ОДА) і хякимликом Ахальского велаяту й між Одеською ОДА та хякимликом Балканського велаяту про співпрацю в торговельно-економічній, науково-технічній і культурній сферах. Загалом було підписано вісім документів, включаючи спільну заяву президентів України й Туркменістану про поглиблення відносин дружби та співпраці між країнами.
А ще Віктор Янукович заявив про те, що Україна зацікавлена у відновленні поставок блакитного палива з Туркменістану. Нагадаємо, що раніше Київ заявляв про початок перемовин про можливість транспортування туркменського газу територією Росії. Проте експерти вважають, що вихід дешевого туркменського газу на український і європейський ринки настільки суперечить інтересам Росії, що такий дозвіл навряд чи буде отримано.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply