Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Лідери з експорту зброї у світі

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

Лідери з експорту зброї у світі

Стокгольмський міжнародний інститут досліджень миру (СІПРІ) у звіті за 2012 рік визначив Україну як четверту країну у світі за обсягами постачання озброєння. Про це повідомив Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру Разумкова. «За результатами 2012 року Україна посіла четверте місце. Якщо брати попередню п’ятирічку, то в нас було в середньому дев’яте місце», — зазначив експерт.

За його словами, СІПРІ підрахував, що обсяги поставок Україною зброї в минулому році становили 1,334 млрд USD, що на 310 млн USD «ільше, ніж числа, озвучені» «Укрспецекспортом». Пан Сунгуровський додав, що дані СІПРІ зазвичай є нижчиим, ніж ті, що офіційно подає держава, адже ця організація при визначені суми імпорту не враховує легкого озброєння, багатьох комплектуючих, а також стрілецької зброї.
«Такий різкий приріст на велику суму, судячи з детальних даних, відбувся за рахунок контракту з Китаєм. Що це був за контракт, я не знаю. Судячи з деталізованих даних, це, скоріш за все, – контракт на кораблі на повітряних подушках», — підсумував посадовець. За даними СІПРІ, 2012 року Україну випередили за поставками озброєння США, Росія і Китай. Разом із тим, позаду неї залишилися Німеччина, Франція та Велика Британія.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...