Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Китай не пускає до себе олію

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Китай не пускає до себе олію

Один із найбільших у світі імпортерів рослинних олій — Китайська Народна Республіка (КНР) — відмовляється від закупівлі соняшникової олії в Україні без наявності фітосанітарного сертифіката. Як повідомив Степан Капшук, генеральний директор галузевої асоціації «Укроліяпром», КНР — один із найбільших у світі імпортерів рослинних олій, і втрата такого перспективного ринку для України буде стримувати експорт вітчизняної соняшникової олії.

За оцінками «Укроліяпром», 2012/13 маркетингового року в Україні буде вироблено 3,6 млн т соняшникової олії. Експорт очікується на рівні 3,2 млн т. Упродовж кількох останніх років найбільшими виробниками олії в Україні та його постачальниками на зовнішні ринки є компанії Kernel, Cargill, Glencore і Bunge. У структурі експорту соняшникової олії з України КНР входить до десятки найбільших країн із часткою 5,5 % за підсумками 2011/12 маркетингового року (з 1 вересня 2011-го по 31 серпня 2012 року).
Юлія Гаркавенко, аналітик компанії «Украгроконсалт», каже, що, якщо за весь минулий сезон у КНР було відвантажено 76,9 тис. т соняшникової олії з України, то з початку цього маркетингового року (з 1 вересня 2012 року) — уже 100,8 тис. т.
За оцінками представників Cargill і Bunge, у середньотерміновій перспективі країна може наростити щорічні поставки олії в КНР до 500 тис. т. З огляду на те, що поточна ціна соняшникової олії на умовах FOB порт «Південний» становить 1,1 тис. USD за 1 т, Україна ризикує втратити ринок збуту обсягом близько 550 млн USD. Основна проблема блокування поставок соняшникової олії з України в КНР полягає в тому, що чинне українське законодавство не передбачає видачі фітосанітарного сертифіката на рослинну олію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply