Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Кредити для України

Автор:

|

Травень 28, 2015

|

Рубрика:

Кредити для України
Наталія Яресько

Наталія Яресько

Україна та США підписали Угоду про надання кредитних гарантій, що дасть змогу українському уряду найближчим часом залучити 1 млрд USD за допомогою випуску єврооблігацій під гарантії США. Підписи під договором поставили міністр фінансів Наталія Яресько, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт і директор місії USAID Джед Бартон.

Посол Пайєтт зазначив, що ця трансакція стала можливою завдяки тому, що перші подібні гарантії на 1 млрд USD, які було надано торік, вже успішно використали. Він наголосив на тому, що виділені кошти спрямували на виконання короткотермінових завдань за видатками та на захист населення, а також вони допоможуть відновити економічну стабільність і провести необхідні економічні реформи в межах узгодженої з Міжнародним валютним фондом програми.
Дипломат зазначив, що американський уряд спільно з Конґресом продовжить роботу щодо виділення Україні додатково ще до 1 млрд USD кредитних гарантій наприкінці 2015 року в разі виконання програми реформ.
Наталія Яресько подякувала за надану підтримку, підкресливши, що США найпослідовніше підтримують Україну і на словах, і на ділі. Міністр наголосила на тому, що уряд залишається прихильним до реформ.
Водночас Валерій Чалий, заступник голови Адміністрації Президента України на зустрічі з Ясумаса Нагаміне, заступником міністра закордонних справ Японії, обговорив надання українській державі фінансової допомоги. Чиновник подякував японській стороні за масштабну фінансову підтримку Україні, зокрема виділення 1,5 млрд USD кредитної допомоги на реалізацію низки проектів. Заступник голови адміністрації Президента також позитивно відзначив рішення уряду Японії про надання Україні додатково 316,6 млн USD для стабілізації національної економіки та впровадження реформ.
Валерій Чалий також висловив вдячність японській стороні за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, зауваживши, що позиція Японії особливо важлива напередодні саміту «Великої сімки», який пройде в червні ц. р. Адже Україна очікує уваги з його боку до питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі й обговорення шляхів протидії російській аґресії. Своєю чергою, п. Нагаміне запевнив, що Японія готова надалі всебічно підтримувати Україну через консолідацію зусиль міжнародного співтовариства.
Поза тим сторони обговорили стан виконання «мінських домовленостей» і перспективи розгортання миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй на території України. Також на зустрічі було зроблено акцент на важливості розвитку двосторонніх відносин між Японією й Україною. Зокрема, п. Чалий високо оцінив раніше укладенні з Японією угоди, згідно із якими, Японія надасть Україна 16,6 млн USD для відновлення Донбасу.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...